REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Firmy

Mediatel szykuje mega emisję

NFI Magna Polonia, większościowy akcjonariusz Mediatela zaproponowała dodatkowe dwa punktu do porządku obrad walnego zgromadzenia zwołanego na 3 lutego
Foto: Materiały Inwestora

Po pierwsze chce, aby walne udzieliło zgody na sprzedaż przedsiębiorstwa Mediatela. Jak wynika z wyjaśnień NFI, chodzi o transakcję w grupie: przedsiębiorstwo hurtownika trafić miałoby do spółki zależnej Elterix. Drugi dodatkowy punkt zgłoszony przez NFI dotyczy emisji akcji z wyłączeniem prawa poboru, którą przeprowadzić miałby Mediatel.

Ma być gigantyczna: od 50 mln do 190 mln akcji serii J. Stanowiłyby od 84 proc. do 95 proc. w podwyższonym kapitale telekomu. W ostatnim tygodniu akcje Mediatela najpierw mocno podrożały (nawet do 11 zł), a następnie, na ostatniej, piątkowej sesji potaniały do 9,9 zł. Jak pisaliśmy, według nieoficjalnych informacji Mediatelem interesować się ma grupa MNI. Marek Południkiewicz, odpowiedzialny w niej za biznes telekomunikacyjny nie wykluczał zainteresowania przejęciami w segmencie hurtowym. O Mediatelu mówi jednak ciągle : - Tylko współpracujemy.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA