REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Przemysł

Akcje Ursusa mocno w górę

W trakcie poniedziałkowej sesji notowania lubelskiej spółki rosły nawet o ponad 15 proc. Do zakupów inwestorów przekonał komunikat o planach sprzedaży majątku spółki, które zaczynają nabierać coraz bardziej realnych kształtów.
Foto: Fotorzepa/Piotr Gęsicki

Z projektów uchwał na walne zgromadzenie zwołane na dzień 4 listopada wynika, że akcjonariusze Ursusa zdecydują o sprzedaży za minimum 5,8 mln zł zakładu w Opalenicy i za minimum 20 mln zł zakładu w Dobrym Mieście.

W sierpniu tego roku Ursus podpisał list intencyjny, w którym uzgodniono warunki sprzedaży holenderskiej firmie Trioliet działalności prowadzonej w zakładzie produkcyjnym w Opalenicy. W czerwcu spółka poinformowała o rozpoczęciu negocjacji z inwestorem dotyczących sprzedaży części lub całości działalności w Dobrym Mieście. W tym celu spółka podpisała list intencyjny z Alamo Group Europe.

Kontynuacja restrukturyzacji w Ursusie stoi jednak pod znakiem zapytania. Władze firmy muszą walczyć w sądzie o możliwość kontynuacji przyspieszonego postępowania układowego, Decyzja sądu o jego umorzeniu nie jest prawomocna, bo zarząd Ursusa wniósł zażalenie. Ponadto w ubiegłym tygodniu PKO BP złożył w sądzie wniosek o ogłoszenie upadłości spółki. Zgodnie z prawem restrukturyzacyjnym w przypadku złożenia wniosku restrukturyzacyjnego i wniosku o ogłoszenie upadłości w pierwszej kolejności rozpoznaje się wniosek restrukturyzacyjny.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA