REKLAMA
REKLAMA

Medycyna i zdrowie

Mabion aktualizuje strategię rozwoju

Zaktualizowana strategia dotyczyć będzie rozwoju produktów leczniczych. Nowy plan zakłada rozpoczęcie prac badawczych nad trzema lekami biopodobnymi w II połowie roku.
Foto: materiały prasowe

Planowane projekty dotyczą leków stosowanych w autoimmunologii, chorobach metabolicznych i onkologii. Zdaniem członka zarządu Mabionu Sławomira Jarosa spółka posiada silny i doświadczony zespół posiadający wiedzę i umiejętności do rozwijania nowych produktów. Jaros podkreśla, że przedsiębiorstwo biotechnologiczne jest gotowe do rozpoczęcia działań „pod względem finansowym".

Zaktualizowana strategia zakwalifikowała projekty naukowo-badawcze do trzech grup. Pierwszą z nich są projekty obecnie realizowane (MabionCD20, MabionMS i MabionEGFR), projekty planowane do wprowadzenia oraz projekty partnerskie.

- W trakcie wewnętrznych prac zarządu stworzyliśmy szereg leków, które chcielibyśmy zacząć rozwijać w średnim i długim okresie. To projekty dotyczące między innymi chorób autoimmunologicznych i onkologicznych, których rozpoczęcie – jak wynika z naszych założeń – nastąpiłoby dopiero po podpisaniu umowy partnerskiej na rozwój danego leku. Nie wykluczamy jednak, że w niektórych przypadkach rozwój projektów z tej grupy rozpoczniemy samodzielnie – komentuje Artur Chabowski, prezes zarządu.

Kurs akcji Mabionu w czwartkowe przedpołudnie wynosił 74,8 zł i nie zmienił się względem środowego zamknięcia.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA