Medycyna i zdrowie

MedApp wdroży swój system w dwóch firmach

Telemedyczna spółka podpisała pięcioletnią umowę z firmą Premium Lease & Finance, na mocy której najpierw wdroży system Carna Life w Intercard i CarintArt, a następnie udostępni rozwiązanie telemedyczne obu firmom. Jest to realizacja zapisów podpisanej wcześniej umowy inwestycyjnej
Foto: parkiet.com

- Implementacja systemu zakończy się w lutym 2018 r. Wynagrodzenie za świadczenie usług telemedycznych oparte będzie na liczbie aktywowanych pacjentów. Za każdego aktywowanego użytkownika Carna Life otrzymamy wynagrodzenie miesięczne – informuje Mateusz Kierepka, prezes MedApp. - Rynek polski ma dla nas kluczowe znaczenie w kontekście rozwoju produktów, dlatego powyższe wdrożenia są szczególnie ważne – dodaje Kierepka.

W ramach spółki Intercard funkcjonują cztery nowoczesne Centra Kardiologii Inwazyjnej, dysponujące najnowocześniejszym sprzętem oraz wykwalifikowanym zespołem profesjonalistów. Oferują one świadczenia medyczne z zakresu kardiologii inwazyjnej, finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Działalność Intercard koncentruje się na południowej Polsce. Krakowski CarintArt natomiast oferuje usługi związane z outsourcingiem kadry medycznej oraz specjalistów z zakresu kardiochirurgii.

Zgodnie z pozostałymi zapisami umowy inwestycyjnej utworzona zostanie rada naukowa skupiona wokół MedApp, w której skład wejdą wybitni eksperci z zakresu medycyny i IT. Ponadto uruchomione zostanie centrum demonstracyjne rozwiązań telemedycznych pod nazwą „Center of Exellence". Wsparcie merytoryczne uznanych ekspertów będzie istotnym bodźcem do dalszego dynamicznego wzrostu MedApp. Z kolei centrum demonstracyjne pozwoli potencjalnym kontrahentom spółki lepiej poznać pełne możliwości systemu Carna Life, co z pewnością ułatwi decyzję zakupową.

W ostatnim czasie ze spółki notowanej na małej giełdzie płynie wiele informacji. Inwestorzy spekulują, że MedApp przymierza się do emisji akcji. Zarząd zaznacza jednak, że rozważa różne opcje finansowania.

Jakie plany na 2018 r. ma MedApp? - Podstawowym celem jest uzyskanie certyfikatu FDA. Złożyliśmy już wszystkie niezbędne dokumenty i czekamy na decyzję w tej sprawie. We współpracy z lekarzami będziemy dalej rozwijać system Carna Life, ze szczególnym uwzględnieniem modułu Holo. Nie ustajemy także w poszukiwaniach synergii między naszymi rozwiązaniami a drukiem 3D, które już przyniosły pierwsze sukcesy. Podobnie jak w roku ubiegłym planujemy przeprowadzić kilka wdrożeń pilotażowych, przede wszystkim za granicą. Mamy nadzieję, że ich efektem będą już pełne wdrożenia i wzrost sprzedaży. Chociaż nasze działania koncentrować się będą głównie na zagranicy – krajach Zatoki Perskiej i USA - to nie zapominamy o Polsce, gdzie zamierzamy rozwijać bazę klientów – podsumowuje Kierepka.

Po godz. 14 walory spółki tanieją o 0,6 proc., do 1,64 zł.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły