Handel i konsumpcja

Intersport Polska: mocny wzrost sprzedaży

W listopadzie sprzedaż like for like, czyli na bazie porównywalnych sklepów, wzrosła o 35 proc. O 89 proc. wzrosła sprzedaż na nowej internetowej platformie eCommerce.
Foto: Fotorzepa, Radek Pasterski

Łączne przychody netto ze sprzedaży w listopadzie 2017 roku wyniosły 14,899 mln zł, czyli o 19,6 proc. więcej w stosunku do analogicznego okresu 2016 r. Na koniec listopada powierzchnia handlowa sieci Intersport Polska była mniejsza rok do roku o 12,4 proc. Narastająco od stycznia do listopada 2017 roku spółka osiągnęła 160,535 mln zł przychodów, czyli o 12,8 proc. mniej niż w analogicznym okresie 2016 r.

Zmianę trendu jeśli chodzi o sprzedaż było widać już w październiku, kiedy spółka po raz pierwszy w tym roku odnotowała wzrost sprzedaży porównywalnej, o 3,7 proc. Jest to efekt nowego modelu biznesowego. Nowość polega na tym, że dzięki licencji od Intersport International Corporation spółka może samodzielnie kupować towary bezpośrednio u producenta w Chinach. – Dzięki temu nabywamy towary taniej, co pozwala obniżyć ceny detaliczne i jednocześnie osiągać wyższe marże – tłumaczył w rozmowie z „Parkietem" Artur Mikołajko, prezes Intersport Polska. Takie rozwiązanie pozwala również dostosować towar do lokalnego odbiorcy. Jego zdaniem od przyszłego roku przedsiębiorstwo zacznie przynosić już zyski. Sieć może się jeszcze skurczyć, jednak od 2019 r. liczba sklepów powinna się zwiększać.

Na piątkowej sesji akcje przedsiębiorstwa są wyceniane na 2,62 zł.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły