Handel i konsumpcja

Cambridge Chocolate Technologies od piątku na NewConnect

10 listopada na małej giełdzie zadebiutuje spółka Cambridge Chocolate Technologies, zajmująca się rozwijaniem technologii wzbogacania czekolady i słodkich przekąsek.
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek

67,9 proc. akcji firmy ma Adiuvo Investments. Po pozyskaniu 20 mln zł w trakcie pre-IPO (emisja 2,3 mln akcji serii D) Cambridge Chocolate Technologies zadebiutuje z kursem odniesienia 8,7 zł i kapitalizacją 105,1 mln zł. Obecnie kapitalizacja Adiuvo wynosi 165 mln zł.

- Globalny rynek czekolady to już obecnie 100 mld USD rocznie, a nasze unikalne w skali świata technologie wpisują się w silne trendy podążania konsumentów w stronę zdrowszych, bardziej jakościowych i funkcjonalnych produktów – podkreśla Anna Aranowska-Bablok, prezes zarządu Cambridge Chocolate Technologies.

Technologia Astacelle, wykorzystana we wprowadzonych do sprzedaży w 2016 roku czekoladkach Esthechoc, dotyczy formulacji karotenoidowo-fosfolipidowych odwróconych miceli, które zapewniają istotnie wyższą biodostępność karotenoidów, jak i udokumentowaną przewagę konkurencyjną w zakresie aktywności biologicznej tych związków. Dodatkowo, utworzona micela chroni transportowane substancje aktywne przed degradacją w przewodzie pokarmowym na skutek działania kwasu solnego.

Zwykła ciemna czekolada zawiera polifenole o słabej dostępności biologicznej. W praktyce należałoby jeść dziennie całą tabliczkę czekolady (70-100 g, 300-600 kalorii), aby odnieść jakiekolwiek zauważalne korzyści płynące ze spożywania kakao. Jak podaje spółka jedna porcja Esthechoc (7,5 g, 38 kalorii) spożywana dziennie podwyższa poziom przeciwutleniaczy w skórze, pomaga poprawić jej mikrokrążenie, podnieść poziom tlenu i zapobiegać procesom starzenia w skórze, sprzyjając młodemu wyglądowi.

Czekolada Esthechoc jest sprzedawana m.in. w USA, Chinach, Wielkiej Brytanii, krajach Zatoki Perskiej, na Tajwanie, w Finlandii, Hiszpanii, we Włoszech, w Szwajcarii, Rumunii, na Węgrzech i w Polsce.

Kolejna technologia CCT to ChocBerry, na bazie której oparte są pozostałe produkty spółki. Dotyczy ona metody produkcji oraz wbudowywania w format żywności substancji czynnych, które pozwalają na osiągnięcie równoważnego z czekoladowym profilu polifenoli we krwi oraz ich ekwiwalentnej aktywności w zakresie działania antyoksydacyjnego i wspierającego układ sercowo-naczyniowy. Produkty oparte na technologii ChocBerry zapewniają dużo wyższą biodostępność i aktywność związków polifenolowych oraz niższy poziom glukozy we krwi po spożyciu, przy czym walory smakowe pozostają porównywalne z wyrobami referencyjnymi (czekoladą mleczną lub białą).


Wideo komentarz

Powiązane artykuły