REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Kraj

Polska gospodarka nie jedzie już na piątym biegu

Już w III kwartale wzrost PKB spadł prawdopodobnie wyraźnie poniżej 5 proc. rocznie, a bieżący kwartał będzie jeszcze gorszy. Wciąż jednak wszystko wskazuje na to, że spowolnienie będzie łagodne.
Foto: Fotorzepa, Marian Zubrzycki

Produkcja przemysłowa w Polsce zwiększyła się we wrześniu o 2,8 proc. rok do roku, po 5 proc. w sierpniu – podał w środę GUS. To jeden z najsłabszych wyników w ostatnich dwóch latach.

Ankietowani przez „Parkiet" ekonomiści szacowali przeciętnie, że we wrześniu dynamika produkcji sprzedanej przemysłu była zbliżona do sierpniowej. Po oczyszczeniu z wpływu czynników sezonowych (wrzesień liczył o jeden dzień roboczy mniej niż rok temu) sytuacja w przemyśle prezentuje się jednak nieco lepiej. W takim ujęciu produkcja zwiększyła się o 5,4 proc. rok do roku, po 5 proc. w sierpniu.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
50% rabatu na dostęp do serwisu parkiet.com
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA