REKLAMA
REKLAMA

Forex

Złoto najdroższe od sześciu lat. Droga do 1600 USD otwarta

Po imponującym rajdzie i pokonaniu kolejnych ważnych poziomów technicznych analitycy stawiają coraz to odważniejsze prognozy dla złota. Co przemawia za dalszymi zwyżkami?
Foto: Bloomberg

Pod koniec maja cena złota znowu znalazła się blisko ważnego poziomu 1270 dolarów za uncję. Po raz kolejny został on obroniony, a część analityków zaczęła mówić o szansach na mocniejszy ruch wzrostowy. Wśród nich był m.in. Daniel Kostecki, główny analityk w firmie Conotoxia. – Umocnienie dolara wraz z drożejącym złotem na światowym rynku wydaje się pokazywać, że na kruszec ten pojawił się bardzo duży popyt – mówił w maju na łamach „Parkietu" Kostecki. I faktycznie złoto od tamtego czasu zaczęło wyraźnie zyskiwać na wartości. Skala tego ruchu przerosła jednak wszelkie oczekiwania.

Padające opory

Poniedziałek był kolejnym dniem zwyżek na rynku złota. Metal ten drożał o około 0,5 proc., przebijając tym samym psychologiczny poziom 1400 dolarów za uncję. Oznacza to, że złoto stało się najdroższe od sześciu lat.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA