Crowdfunding

Nevomo: Hit brytyjskiego crowdfundingu

Spółka technologiczna opracowująca technologię hyperloop prowadzi obecnie trzecią emisję crowdfundingową na brytyjskiej platformie Seedrs. W ciągu pięciu dni osiągnęła wnioskowany 1 mln euro.
Foto: materiały prasowe

– Nevomo wywodzi się z Polski, jednak technologia dedykowana jest międzynarodowym rynkom. Od początku działalności staramy się maksymalizować widoczność wśród zagranicznych inwestorów, zarówno tych indywidualnych, jak i instytucjonalnych, dlatego zdecydowaliśmy się przeprowadzić kampanię na Seedrs – informuje Milan Chromik, dyrektor do spraw rozwoju biznesu Nevomo.

Hyperloop to środek transportu umożliwiający przemieszczanie się z dużą prędkością, łączący korzyści samolotu i pociągu. Choć przychody firmy nie są duże (w 2020 r. wyniosły 64 tys. zł), to spółka nie ma problemu z rozwojem technologii, dzięki m.in. uzyskanym grantom (łącznie pozyskano dotychczas 6,4 mln euro dofinansowania, z czego 5,5 mln euro to granty). – Środki z obecnej emisji przeznaczone będą m.in. na przeprowadzenie testów oraz pilotażowego wdrożenia technologii „magrail" (przejściowa między zwykłą koleją a hyperloop – red.) czy działalność badawczo-rozwojową kluczowych podsystemów – stwierdził Chromik.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.