Byki i niedźwiedzie tygodnia

Niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji: CD Projekt, Braster i Rafako

Aktualizacja danych: 18.12.2020, godz. 15.30
Foto: Fotorzepa, Radek Pasterski

1. CD Projekt znów testuje lokalne dno

Foto: GG Parkiet

Emocje po premierze „Cyberpunka" nie opadły, podobnie jak zmienność notowań CDR. Cena dwukrotnie przetestowała pułap 250 zł, odbijając w porywach do 316,8 zł. W ujęciu krótkoterminowym przy 250 zł możliwe jest utworzenie podwójnego dna, co dałoby techniczny pretekst do odbicia. Z drugiej strony do długoterminowych sygnałów sprzedaży sprzed tygodnia – podwójny szczyt przy 450 zł i zejście poniżej dziennej dwusetki – doszedł jeszcze krzyż śmierci na średnich z 50 i 200 sesji. Rośnie ryzyko zejścia przynajmniej do marcowego dołka 205,5 zł.

2. Braster najniżej od czerwca

Foto: GG Parkiet

Producent sprzętu medycznego wykazuje się dużą słabością relatywną. Jego akcje potaniały od początku grudnia o 15 proc. i wszystko wskazuje na to, że będzie to czwarty miesiąc na minusie. Trwający spadek zniósł już ponad 61,8 proc. marcowo-sierpniowej minihossy, więc pękło ważne zniesienie Fibonacciego. Pękła też średnia z 200. sesji i co więcej – jest ona bliska utworzenia z 50-sesyjną formacji krzyża śmierci. Akcje mają już groszową wycenę, sięgającą 0,42 zł. Realne wydaje się zejście do lokalnego dołka 0,3 zł albo nawet do marcowego minimum przy 0,2 zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Nowa Prenumerata już w sprzedaży, poznaj pakiet korzyści!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.