Byki i niedźwiedzie tygodnia

Niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji: Inno-Gene, Krynica Vitamin i Ten Square Games

Aktualizacja danych: 13.11.2020, godz. 15.15
Foto: Adobestock

1. Inno-Gene z problemami przy 100 zł

Foto: GG Parkiet

Kurs akcji jednej z najbardziej płynnych spółek na NewConnect dostał ostatnio zadyszki. Od października cena konsoliduje się między 100 i 60 zł. Górna granica była trzykrotnie atakowana, ale bez sukcesu. Dolna natomiast jest właśnie naruszana. Jeśli pęknie, będzie to sygnał sprzedaży z potencjałem spadku nawet do 20 zł. Na korzyść niedźwiedzi przemawiają spadający RSI(14), który jeszcze nie dotarł do granicy wyprzedania, i spadający MACD, który nie dotarł jeszcze do linii 0. Na korzyść byków może z kolei działać 50-sesyjna średnia.

2. Krynica Vitamin mocno w dół

Foto: GG Parkiet

Przedstawiciel branży spożywczej był we wrześniu gwiazdą parkietu. Cena jego akcji wzrosła wówczas z 5,5 zł do ponad 35 zł. Od października trwa jednak ruch wsteczny i byczy dorobek systematycznie topnieje. Ten proces przyspieszył w minionym tygodniu. W piątkowe popołudnie cena spadała w porywach o 27,2 proc., do 13,1 zł. Kurs jest już poniżej średnich z 50 i 100 sesji, a więc do kompletu brakuje 200-sesyjnej. Znajduje się ona przy 9,1 zł i jest to najbliższe wsparcie. Niskie wartości oscylatorów RSI i MACD zwiększają szanse na spekulacyjne odbicie.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Nowa Prenumerata 2021 już w sprzedaży, poznaj pakiet korzyści!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.