Byki i niedźwiedzie tygodnia

Niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji: Agora, Columbus Energy i Pekao

Aktualizacja danych: 30.10.2020, godz. 10.15
Foto: Adobestock

1. Agora najniżej w giełdowej historii

Foto: GG Parkiet

Przy tak słabym rynku jak obecnie nietrudno wskazać spółkę w trendzie spadkowym. Podmiotów, które wyznaczają długoterminowe dołki, jest ostatnio bardzo dużo. Z pewnością warto ostrożnie podchodzić do tych, które bezpośrednio odczuwają skutki pandemicznych obostrzeń. W tym gronie jest Agora. Jej notowania spadły od lipca o 52 proc. W czwartek cena dotarła do 4,31 zł. To historyczne minimum. Oscylator RSI(14) jest już bardzo nisko i dotarł do swoich lokalnych dołków. To zwiększa szansę na odbicie, choć ostatnie korekty dużego zasięgu nie miały. Najbliższy opór to okrągłe 5 zł.

2. Columbus Energy już 63 proc. od szczytu

Foto: GG Parkiet

Od sierpnia kurs akcji przedstawiciela branży fotowoltaiki porusza się w trendzie spadkowym. W ujęciu długoterminowym ruch ten można uznać za korektę hossy, choć skala spadku (63 proc.) uprawnia do mówienia o bessie. W minionym tygodniu cena spadała nawet do 37 zł, co oznacza, że kurs zaatakował linię 200-sesyjnej średniej. Co więcej – w strefie wyprzedania przebywa RSI(14). Warto na tę synchronizację wskazań zwrócić uwagę, bo podobna sytuacja w marcu zainicjowała mocny ruch w górę. Jeśli powtórki nie będzie, to najbliższe wsparcie jest w okolicy 25 zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Black Weekend: Tylko teraz roczny dostęp do parkiet.com 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do treści parkiet.com:
  • sekcje „Wiadomości, Fundusze inwestycyjne, Analiza Techniczna, Kryptowaluty oraz Notowania”,
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.