REKLAMA
REKLAMA

Byki i niedźwiedzie tygodnia

Byki tygodnia, czyli trzy spółki z szansami na zwyżki...

Foto: Fotorzepa, Krzysztof Skłodowski
Foto: GG Parkiet

1. CD Projekt wrócił nad dzienną dwusetkę. Producent gier dobrze zaczął ten rok. Kurs wzrósł o prawie 20 proc. i w minionym tygodniu pokonał średnią kroczącą z 200 sesji. Cena wyszła na nowe lokalne maksimum, szukając trzeciego szczytu w trwającym od 20 listopada układzie wzrostowym. Choć na razie mówimy o wstępnych sygnałach przesilenia, to mają one pozytywne podstawy techniczne: MACD wrócił nad linię 0, +DI wzrósł na -DI przy rosnącym ADX i stopniowo rośnie też wolumen. Celem w ujęciu krótkoterminowym jest 200 zł. Najbliższe wsparcia to 160 zł i 140 zł.

Foto: GG Parkiet

2. Lotos bije kolejne rekordy notowań. Paliwowa spółka nie przestaje pozytywnie zaskakiwać. W nowy rok weszła równie dobrze, jak skończyła ubiegły – czyli kontynuując hossę. W piątek kurs rósł już do 94,4 zł, co jest nowym szczytem wszech czasów. Układ coraz wyższych dołków i szczytów jest zachowany, a średnie z 50 i 200 sesji rosną. Wskaźniki takie jak MACD i RSI są już wysoko i to w zasadzie jedyne techniczne ostrzeżenie, że może przyjść korekta. Ale schłodzenie na tak rozgrzanym rynku byłoby nawet wskazane. Najbliższy cel to 100 zł. Wsparciem jest strefa 90–85 zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA