Budownictwo

Murapol: W przyszłym roku powrót na Catalyst, IPO później

Firma nie wyklucza plasowania obligacji, ale nie dla detalu.

Iwona Sroka, wiceprezes Murapolu.

Foto: materiały prasowe

– Bliżej nam do powrotu na Catalyst niż wejścia na giełdę – powiedziała Iwona Sroka, wiceprezes Murapolu, na konferencji podsumowującej pierwszy rok średnioterminowej strategii dewelopera. Tym samym menedżerka powtórzyła deklaracje wygłoszone na niedawnym Kongresie „Parkietu". Sroka podkreśliła, że inaczej niż w poprzednich latach tym razem obligacje miałyby trafić do inwestorów instytucjonalnych, a nie detalu.

Potencjalna emisja będzie możliwa w przyszłym roku, po zaprezentowaniu rynkowi wyników świadczących o dalszej redukcji zadłużenia. Szacunki wstępne powinny się pojawić w styczniu, a sprawozdanie za 2019 r. w kwietniu.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.