REKLAMA
REKLAMA

Budownictwo

Budus zapowiada wzrost przychodów

Do około 400 mln zł, z 318 mln zł w zeszłym roku, chce zwiększyć w tym roku przychody Budus, który w piątek zadebiutował na NewConnect

Kurs akcji Katowickiego Przedsiębiorstwa Budownictwa Przemysłowego Budus na starcie notowań na alternatywnym rynku wyniósł 32 zł, co oznaczało wzrost o 16,3 proc wobec ceny emisyjnej (27,5 zł).

W wyniku upublicznienia akcji w wolnym obrocie znalazło się 1,05 mln papierów, stanowiących 14,2 proc. kapitału zakładowego.

Spółka dzięki emisji prywatnej na przełomie 2010 i 2011 r. pozyskała ponad 28 mln zł. Pieniądze zostały wydane na zasilenie kapitału obrotowego oraz zrefinansowanie przejęcia 85 proc. udziałów Przedsiębiorstwa Robót Drogowo-Mostowych w Wadowicach od Skarbu Państwa. Z wadowicką spółką Budus planuje wspólne starty w przetargach.

– Aktualnie kończymy formalności związane z modernizacją wytwórni mas bitumicznych, dzięki której nastąpi poprawa jej wydajności, a co za tym idzie, zwiększenie sprzedaży – mówi Mariusz Kempka, członek zarządu.

Firma planuje kolejne przejęcia w segmencie wodno-kanalizacyjnym oraz w branży drogowej. W obecnym roku ma zagwarantowane kontraktami przychody jednostkowe w wysokości 370-390 mln zł, całkowite obroty szacowane są na 400 mln zł, wobec 318 mln w 2010 r.

- W tej chwili nastawiamy się na uzupełnienie portfela zleceń na lata 2012-2013. Bierzemy udział w kolejnych przetargach. Liczymy na pozyskanie nowych klientów na rynku zamówień publicznych, w segmencie budownictwa przemysłowego i energetycznego – dodaje Kempka.

Ponadto Budus wspólnie z Katowickim Przedsiębiorstwem Meblowym Agata pracuje nad dużym (ok. 30 tys. mkw.) obiektem usługowo-handlowym we wschodniej części kraju. Udział finansowy obu spółek w przedsięwzięciu jest równy i wynosi po 50 proc. Obiekt znajduje się w fazie projektu, trwa jego komercjalizacja. Start budowy planowany jest na wiosnę 2012 r., a jej zakończenie w drugim kwartale 2013 r.

Przejście spółki na główny parkiet według szacunków zarządu może nastąpić za mniej więcej rok. Do udanych zleceń wykonanych w ostatnim czasie przez firmę zaliczyć można nowy stadion Cracovii, który został ukończony przed czasem ustalonym w umowie.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA