REKLAMA
REKLAMA

Banki

Santander Bank Polska wita klientów

Trzeci co do wielkości bank w Polsce, należący do Grupy Santander, ma nową nazwę i identyfikację wizualną.

Materiał powstał we współpracy z Santander Bank Polska S.A.
Foto: materiały prasowe
Foto: PARKIET

Bank Zachodni WBK S.A. od 2011 r. jest częścią Grupy Santander – dużej grupy finansowej działającej na całym świecie. Dostosowanie wizualne do Grupy Santander jest więc naturalną konsekwencją przejęcia sprzed siedmiu lat i kolejnym etapem w długiej i bogatej historii banku.

Bezboleśnie dla klientów

To, co istotne, czyli zmiana nazwy i marki, nie wymaga od klientów podejmowania żadnych dodatkowych działań. Wszystkie umowy pozostają w mocy, bez konieczności podpisywania aneksów. Nie zmieniły się również numery rachunków bankowych, terminy ważności kart i numery PIN. Logo oraz identyfikację wizualną Santander Bank Polska można już zobaczyć na stronie internetowej standander.pl oraz w oznaczeniach placówek i bankomatów.

Nowe nazwy oraz wygląd mają również niektóre serwisy bankowości internetowej i mobilnej. Wraz z oficjalnym startem rebrandingu rozpoczęła się kampania wizerunkowa w mediach tradycyjnych i internetowych, prezentująca nową markę.

Światowa potęga finansów

Santander Bank Polska to trzeci co do wielkości aktywów bank w Polsce, który na giełdzie jest wyceniany na 37,3 mld zł (stan na 6 IX). Przynależność do Grupy Santander daje bankowi wiele ciekawych możliwości. Założona ponad 160 lat temu w Hiszpanii grupa dziś ma udział w dziesięciu kluczowych rynkach w Europie i obu Amerykach (Hiszpania, Polska, Wielka Brytania, Portugalia, USA, Chile, Brazylia, Argentyna, Meksyk i Niemcy) oraz jest największą grupą finansową w strefie euro pod względem kapitalizacji rynkowej. W końcu czerwca 2018 r. Santander miał 140 mln klientów na całym świecie.

Santander Bank Polska zapewnia, że rebranding nie spowoduje zmiany dotychczasowej strategii banku, która zakłada bycie najlepszym bankiem dla klientów i jednym z najbardziej innowacyjnych banków w Polsce.

– Szczególnie dzisiaj, w dynamicznie zmieniającym się świecie, chcemy bardziej kojarzyć się z nowoczesnością, innowacją, szybciej i elastyczniej dopasowywać się do dynamiki zmian rynkowych, oczekiwań i potrzeb klientów, zachowując przy tym lokalny charakter. Stąd intencja, aby działać pod nazwą Santander Bank Polska – wskazuje Michał Gajewski, prezes zarządu Santander Bank Polska.

Innowacyjność na pierwszym planie

Grupa Santander mocno stawia na innowacyjność, która jest i nadal będzie kluczowa dla Santander Bank Polska. Jednym z priorytetów rozwoju grupy jest transformacja cyfrowa. Jej celem jest zwiększenie efektywności biznesowej oraz wzrost satysfakcji i lojalności klientów. Na koniec 2017 r. liczba klientów bankowości elektronicznej w całej grupie wyniosła 25,4 mln, czyli niemal jedną czwartą więcej niż rok wcześniej. Celem na obecny rok jest 30 mln klientów korzystających z bankowości elektronicznej. W ubiegłym roku Grupa Santander zrealizowała kilka ciekawych projektów cyfrowych. Z sukcesem został otwarty Openbank, pierwszy w pełni cyfrowy bank w Hiszpanii. W Brazylii uruchomiono platformę Super-Digital umożliwiającą płatności mobilne bez konieczności posiadania konta bankowego oraz Web Casas, cyfrową platformę oferującą kredyty hipoteczne online. Sukcesem stało się wprowadzenie Santander Pass, bransoletki z technologią NFC do bezkontaktowych płatności, a w Polsce uruchomienie Konta Jakie Chcę umożliwiającego klientom dobieranie usług stosownie do swoich potrzeb.

W Meksyku Santander wprowadził trzy automatyczne systemy odpowiedzi wykorzystujące roboty: na stronie internetowej oraz w serwisach Facebook i Twitter. To jedyny bank w tym kraju dysponujący takim potrójnym systemem automatycznym. Bardzo intensywnie rozwija się program Select Me, wprowadzony, aby wesprzeć kobiety przez udostępnienie im rozwiązań, które uproszczą ich codzienne życie i pomogą im w rozwoju zawodowym. Oferuje on użytkowniczkom dostęp do informacji o zniżkach na zakupy, wydarzeniach branżowych, a także umożliwia udział w programach lojalnościowych oraz dyskusjach społecznościowych.

W Chile natomiast wdrożono Touch-ID wykorzystujący identyfikację linii papilarnych i pozwalający klientom błyskawicznie kupować produkty bankowe za pomocą telefonów komórkowych.

Klienci Santander Bank Polska właśnie w obszarze digitalizacji i transformacji cyfrowej odczują po rebrandingu wsparcie i siłę Grupy Santander.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA