REKLAMA
REKLAMA

Banki

Podwyższona rekomendacja dla Handlowego

Analitycy Raiffeisen Centrobanku wprawdzie obniżyli cenę docelową, ale podnieśli zalecenie inwestycyjne.
Foto: materiały prasowe

Analitycy Raiffeisen Centrobanku obniżyli cenę docelową akcji Banku Handlowego do 57 zł z 70 zł, raport wydano przy kursie 50 zł. Jednocześnie podnieśli rekomendację do „kupuj" z „trzymaj". Powodem jest przecena, która sprowadziła notowania Banku Handlowego od początku roku o 22,3 proc., do 50,1 zł za akcję. Głównym powodem były cięte prognozy zysków wynikające zwiększonych odpisów kredytowych banku w segmencie korporacyjnym (głównie na ZM Henryk Kania).

Z danych Bloomberga wynika, że Handlowy ma teraz siedem raportów zalecających kupno, dwa sugerujące trzymanie i jeden sprzedaż. Jednak pogarszające się wyniki powodowały, że ostatnio przeważało cięcie cen docelowych (teraz średnia wynikająca z raportów analityków to 63,4 zł, przez trzy miesiące obniżyła się o 7 proc.). Wskaźnik ceny do zysku w oparciu o prognozę na ten rok wynosi 11,9 a na przyszły 10,1. Wskaźnik cena wartość księgowa to odpowiednio 0,93 i 0,89.

Ten tekst jest skrótem rekomendacji, której autorem jest Jovan Sikimic. Pierwsze rozpowszechnienie rekomendacji odbyło się 2 września o godzinie 7:45.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA