Reklama

Telekomy zwiększyły zyski przed płatnością za nowe częstotliwości

Najwięksi operatorzy telekomunikacyjni w Polsce rosną w tempie inflacji i nieustająco podnoszą ceny. Ich zyski powiększają się nieco szybciej, a rentowność poprawia – wynika z analizy „Parkietu”. Przed nimi płatności za pasmo dla sieci nowej generacji i jej budowa.

Największe cztery grupy telekomunikacyjne w Polsce: Cyfrowy Polsat, Orange Polska, P4 (Play) oraz T-Mobile Polska w I kwartale zanotowały w sumie 11,05 mld zł przychodów, o 3,1 proc. więcej niż przed rokiem – wynika z wyliczeń „Parkietu”. Z kolei ich łączny wynik operacyjny powiększony o amortyzację (EBITDA lub EBITDAal) powiększył się w tym czasie nieco silniej, bo o ponad 6 proc., do 3,21 mld zł. To nie oznacza, że sektor telekomunikacyjny przestał mieć odwieczne problemy.

Pozostało jeszcze 91% artykułu

Teraz kwartalna e‑prenumerata z rabatem 34%!

Obserwuj świat finansów i bądź gotowy na codzienne decyzje biznesowe.

Subskrybuj i zyskaj dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie w "Parkiecie".

Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama