Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
T-Mobile Polska jest kierowane przez Andreasa Maierhofera (od góry, z lewej), a Orange Polska przez Liudmilę Climoc. P4 szefuje Kenneth Campbell (na dole z lewej). Za sterami Cyfrowego Polsatu stoi Mirosław Błaszczyk. Fot. mpr
Największe cztery grupy telekomunikacyjne w Polsce: Cyfrowy Polsat, Orange Polska, P4 (Play) oraz T-Mobile Polska w I kwartale zanotowały w sumie 11,05 mld zł przychodów, o 3,1 proc. więcej niż przed rokiem – wynika z wyliczeń „Parkietu”. Z kolei ich łączny wynik operacyjny powiększony o amortyzację (EBITDA lub EBITDAal) powiększył się w tym czasie nieco silniej, bo o ponad 6 proc., do 3,21 mld zł. To nie oznacza, że sektor telekomunikacyjny przestał mieć odwieczne problemy.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Polska znalazła się na odległym, 17. miejscu w Europie pod względem cyfrowego bezpieczeństwa – wynika z danych, do których dotarł „Parkiet”. A staliśmy się właśnie głównym celem hakerów.
O 5-6 proc. niższa niż rok temu jest sprzedaż biletów do kin w Polsce w I półroczu. Helios prognoz jeszcze nie tnie. Multikino zapowiada trudne decyzje. Szefowie multipleksów widzą problemy, ale i potencjał rodzimych produkcji.
Kolejny kwartał zyski mogły rosnąć szybciej niż przychody. Takie wnioski płyną z prognoz biur maklerskich dla spółki kierowanej przez Liudmilę Climoc. Na prognozy dla Cyfrowego Polsatu trzeba jeszcze zaczekać. Oto, co już wiemy.
Urząd Komunikacji Elektronicznej pokazał najnowsze dane o przenoszeniu numerów telefonicznych w Polsce. Zobacz, kogo wybierali użytkownicy. I od kogo uciekali.
Przychody czterech największych prywatnych nadawców telewizyjnych w Polsce w 2024 r. urosły o niecałe 5 proc. Ich zarobki skoczyły dużo silniej. Jak radzili sobie główni gracze?
Pojawienie się komercyjnych, łatwo dostępnych i tanich modeli klasy GPT sprawiło, że hasło „sztuczna inteligencja” zaczęto odmieniać przez wszystkie przypadki. W którym miejscu jesteśmy i dokąd idziemy?