Nowa gra pomaga kursowi studia Ditix

Na platformie App Store udostępniona została wersja produkcyjna gry mobilnej "Kajko i Kokosz: Buduj i Rządź”.

Publikacja: 05.09.2022 10:17

Nowa gra pomaga kursowi studia Ditix

Foto: materiały prasowe

Ditix to studio zajmujące się produkcją i wydawaniem gier. Dziś rano spółka podała komunikat, który zaowocował wzrostem notowań na NewConnect. Obecnie akcje drożeją o ponad 16 proc. do 0,16 zł. Spółka jest dziś wiceliderem zwyżek na NC (liderem jest Elektromont).

Z raportu Ditiksu wynika, że spółka zależna Ditix Games dostała informację od DreamStorm Studios (wykonawca ) o udostępnieniu na platformie App Store wersji produkcyjnej gry mobilnej "Kajko i Kokosz: Buduj i Rządź". Gra ma podlegać dalszym ulepszeniom i aktualizacjom.

Pod koniec czerwca spółka informowała, że DreamStorm Studio udostępniło na platformie Google Play wersję produkcyjną. Po okresie testów i eliminacji błędów produkcja miała zostać udostępniona na platformie App Store.

Zdaniem zarządu udostępnienie „Kajko i Kokosza” w obu sklepach cyfrowych Google Play i AppStore w wersji produkcyjnej z wszystkimi funkcjonalnościami może mieć znaczący wpływ na bieżącą sytuację finansowo-ekonomiczną studia, w szczególności w drugim półroczu 2022 r.

Zarząd liczy na sukces komercyjny gry.

„Świat komiksowy stworzony przez Jana Christę w pełni nadaje się do adaptacji w grze o charakterze strategicznym, w którym uniwersum już jest wykreowane z barwnymi postaciami, charakterystycznymi obiektami oraz zadaniami lub specjalnymi misjami dla gracza” – czytamy w raporcie finansowym spółki za II kwartał.

Technologie
PlayWay sprzedaje akcje Big Cheese Studio. Kurs w dół
Materiał Promocyjny
Financial Controlling Summit
Technologie
PlayWay rozpoczął proces ABB ws. sprzedaży do 53,27% akcji Big Cheese Studio
Technologie
Światłowodowe zyski Orange Polska dzielą analityków. Co planuje telekom?
Technologie
Dystrybutorzy i producenci filmów w Polsce biją finansowe rekordy. Oto powód
Technologie
Subskrypcje i cyfryzacja wśród głównych trendów. Które firmy na tym zyskają?
Technologie
Abonenci Orange płacą więcej. Ale to nie wystarczyło. Jest decyzja zarządu