Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Bruno Duthoit, prezes Orange Polska.
Logo grupy się nie zmienia. W kreacjach marketingowych specjaliści dostrzegą zmianę czcionki i nowe barwy, uzupełniające dotychczasową paletę pomarańczu, czerni i szarości. Zgodnie z obowiązującym trendem (widocznym także w wiosennych kampaniach T-Mobile) w księdze marki Orange główną wartością jest konsument i jego potrzeby. Duthoit mówił o „nowej obietnicy", jaką telekom składa rynkowi.
Nowa kampania wizerunkowa globalnej marki, która pojawiła się 20 lat temu w Wielkiej Brytanii, a dziś obecna jest w 32 krajach, zaczęła się we Francji. Ruszyła w drugiej połowie marca, dzień po ogłoszeniu nowej strategii grupy na lata 2015–2018. Trwa w Hiszpanii, a od kilku dni także w Polsce. Stopniowo obejmuje kolejne kraje. Podobnie jak gdzie indziej, także w naszym kraju pójdzie za nią zmiana stylizacji części salonów Orange.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Niespodziewane załamanie na rynku finansowania innowacyjnych firm nad Wisłą – w II kwartale popłynęło do nich o dwie trzecie mniej pieniędzy niż przed rokiem – ustalił „Parkiet”. Eksperci mówią o paraliżu decyzyjnym.
Polska znalazła się na odległym, 17. miejscu w Europie pod względem cyfrowego bezpieczeństwa – wynika z danych, do których dotarł „Parkiet”. A staliśmy się właśnie głównym celem hakerów.
O 5-6 proc. niższa niż rok temu jest sprzedaż biletów do kin w Polsce w I półroczu. Helios prognoz jeszcze nie tnie. Multikino zapowiada trudne decyzje. Szefowie multipleksów widzą problemy, ale i potencjał rodzimych produkcji.
Kolejny kwartał zyski mogły rosnąć szybciej niż przychody. Takie wnioski płyną z prognoz biur maklerskich dla spółki kierowanej przez Liudmilę Climoc. Na prognozy dla Cyfrowego Polsatu trzeba jeszcze zaczekać. Oto, co już wiemy.
Urząd Komunikacji Elektronicznej pokazał najnowsze dane o przenoszeniu numerów telefonicznych w Polsce. Zobacz, kogo wybierali użytkownicy. I od kogo uciekali.
Przychody czterech największych prywatnych nadawców telewizyjnych w Polsce w 2024 r. urosły o niecałe 5 proc. Ich zarobki skoczyły dużo silniej. Jak radzili sobie główni gracze?