Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Rafał Styczeń, prezes Wind Mobile, oczekuje, że akcjonariusze na walnym zgromadzeniu poprą emisję akcji.
– Konsultowaliśmy temat podwyższenia kapitału z głównymi akcjonariuszami. Dlatego głosowanie powinno pójść sprawnie – twierdzi Rafał Styczeń, prezes notowanej na NewConnect spółki. Kontroluje papiery dające 48,79 proc. głosów.
Deklaruje, że w najbliższych dniach Wind Mobile złoży w Komisji Nadzoru Finansowego część ofertową prospektu emisyjnego. Dokument rejestracyjny trafił do nadzorcy jeszcze w grudniu ub.r. Wówczas spółka planowała jednak, że wypuści aż 3,57 mln akcji serii K (walne zgromadzenie w sprawie emisji w takim kształcie odbyło się w listopadzie ub.r.), żeby przejąć spółkę technologiczną ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Na początku tego roku odstąpiła od tego zamiaru. – Mam nadzieję, że KNF zatwierdzi nasz prospekt jeszcze w tym kwartale. Nie zamierzamy zwlekać z emisją. Chcielibyśmy zamknąć ten temat jeszcze przed wakacjami. Podobnie przed wakacjami chcielibyśmy zmienić rynek notowań na główny – oświadcza Styczeń.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Przychody czterech największych prywatnych nadawców telewizyjnych w Polsce w 2024 r. urosły o niecałe 5 proc. Ich zarobki skoczyły dużo silniej. Jak radzili sobie główni gracze?
Pojawienie się komercyjnych, łatwo dostępnych i tanich modeli klasy GPT sprawiło, że hasło „sztuczna inteligencja” zaczęto odmieniać przez wszystkie przypadki. W którym miejscu jesteśmy i dokąd idziemy?
Spółka podpisała kontrakt o wartości do 113 mln zł. To dwa razy więcej niż wynosi wartość całej firmy na giełdzie. - Będziemy nadal składać oferty w postępowaniach ogłaszanych przez podmioty z sektora publicznego-mówi Piotr Żukowski z zarządu yarrl.
W minionym roku dostawcy usług dostępu do internetu, telefonii i płatnej telewizji zanotowali wzrost przychodów, ale wolniejszy niż w 2023 r. Mniej wydali na inwestycje, w tym w infrastrukturę – wynika z najnowszego raportu Urzędu Komunikacji Elektronicznej.
Poprawiająca się koniunktura makroekonomiczna i łagodzenie polityki pieniężnej pozwalają zakładać, że rynek M&A ponownie wejdzie w fazę ożywienia. Jednak nie będzie to już hurraoptymistyczna cyfrowa hossa, jaką obserwowaliśmy w minionych latach.
Akcjonariusze spółki Neptis zdecydowali o dywidendzie, splicie akcji i zmianie nazwy. - Yanosik to nasz kluczowy produkt, mamy nadzieję że zmiana pozytywnie przełoży się na rozpoznawalność spółki wśród inwestorów - mówi prezes Adam Tychmanowicz.