Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 26.02.2016 06:19 Publikacja: 26.02.2016 05:00
Foto: GG Parkiet
– Ubiegły rok był wyjątkowy, bo bardzo wiele projektów z poprzedniej perspektywy unijnej finalnie rozliczono w tym czasie. Baza jest więc bardzo wysoka i już teraz można powiedzieć, że w 2016 nie uda się powtórzyć takich przychodów – przyznaje Marek Tiahnybok, p.o. prezesa.
Obecny portfel zamówień Qumaka ma wartość ok. 328 mln zł, z czego ok. 308 mln zł jest do realizacji w 2016 r. To niższy poziom niż w ostatnich latach. Z czego wynika ten spadek? – Obecny rok dla całej branży IT jest i będzie stosunkowo trudny. Projekty z nowej perspektywy unijnej jeszcze nie ruszyły i jest zastój na rynku – odpowiada Tiahnybok. Jego zdaniem ożywienia można się spodziewać dopiero w trzecim i czwartym kwartale, a zatem niewielka część nowych projektów pojawi się w tegorocznych wynikach. – Staramy się niwelować ten efekt intensywnymi działaniami w innych obszarach, niezależnych od funduszy unijnych. A 2017 r. powinien już być rokiem odbicia – mówi Tiahnybok.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Producent gier zamierza po raz siódmy w swojej historii wypłacić dywidendę. Na horyzoncie jest też skup akcji.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Notowania Creotechu poruszają się w mocnym trendzie wzrostowym. Dziś kurs wyznaczył historyczne maksimum, przekraczając psychologiczną granicę. Od czasu debiutu akcje spółki podrożały pięciokrotnie.
Zarząd Medicalgorithmics liczy na odbudowę przychodów i powrót do rentowności.
Biegły rewident wskazuje na ograniczony dostęp do dokumentacji spółki, podwyższoną niepewność dotyczącą wyceny części aktywów oraz zdolności do kontynuowania działalności.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Lawinowy wzrost ataków i lekceważenie zagrożeń cybernetycznych uderzają w fundamenty gospodarki. Tamę temu postawić mają nowe regulacje. Jeszcze w tym kwartale zakończy się rządowy etap prac nad projektem ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa.
Informatyczna grupa wypracowała w I kwartale 2025 r. solidne wyniki. Jakie będą kolejne miesiące?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas