Technologiczna spółka z grupy R22 pozyskała w ofercie publicznej 180 mln zł. Cena emisyjna została ustalona na 45 zł, co oznacza, że do spółki trafiło 180 mln zł, a wartość całej oferty wyniosła 225 mln zł. Pieniądze pozyskane z IPO zostaną przeznaczone przede wszystkim na akwizycje.

Oferta Vercomu cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem wśród inwestorów: redukcja zapisów w transzy detalicznej wyniosła 92,4 proc. Drobni inwestorzy złożyli łącznie około 5,9 tys. zapisów na 7,9 mln walorów.

Oferta publiczna Vercomu objęła 4 mln nowo emitowanych akcji serii D, a także milion akcji istniejących, zbywanych przez założycieli, stanowiących 6,91 proc. kapitału spółki. W transzy inwestorów indywidualnych znalazło się 600 tys. akcji (12 proc. sprzedawanych akcji) a pozostałe 4,4 mln przydzielono inwestorom instytucjonalnym.

W 2020 roku przychody Vercomu zwiększyły się rok do roku o 49 proc., osiągając 116,6 mln zł. Skorygowana EBITDA wyniosła 26,3 mln zł, a zysk netto 19,4 mln zł.

Vercom to spółka technologiczna, tworząca platformy komunikacyjne w chmurze, które umożliwiają firmom budowanie i rozwijanie relacji z odbiorcami za pośrednictwem wielu kanałów komunikacji. Największym akcjonariuszem Vercomu jest giełdowe R22.