12 kwietnia niemiecka grupa PCC, która miała wyłączność na negocjacje wsprawie zakupu zakładów z Tarnowa i z Kędzierzyna, złożyła swą ostatecznąofertę. Od tamtego czasu, czyli już miesiąc, strona ministerialna analizujepropozycję.

Proces prywatyzacji Ciechu, w związku z przeciągającymi się rozmowami natemat restrukturyzacji finansowanie spółki, jest jeszcze bardziej opóźniony.W lutym wybrano trzy podmioty (ich nazw nie ujawniono), z którymi prowadzonemaja być dalsze rozmowy po sprzedaży Ciechu. Jednak negocjacji nawet nierozpoczęto, ponieważ firma wciąż nie zawarła porozumienia z bankami (umowępodpisano ostatecznie pod koniec kwietnia). Ilu inwestorów byłoby nadalzainteresowanych zakupem pakietu 36,7 proc., akcji Ciechu na razie niewiadomo. Nafta Polska nie chce tego zdradzić. Według nieoficjalnychinformacji "Parkietu" zainteresowanie jest nikłe.

Zgodnie ze strategią dla sektora wielkiej syntezy chemicznej prywatyzacjaAzotów Tarnów, Ciechu i ZAK-u powinna się była zakończyć w III kwartalezeszłego roku.