W ramach niej trzydziestu dwóch stypendystów wzięło udział w dziesięciodniowych intensywnych warsztatach realizowanych przez praktyków rynku energetycznego. „Parkiet" to jeden z medialnych partnerów projektu.
– Akademia jest miejscem spotkania dwóch społeczności – ludzi młodych, którzy zdobywają wiedzę na uczelniach w całej Polsce i rozpoczęli współpracę z biznesem, oraz wybitnych specjalistów, którzy chcą przekazać młodym ludziom wiedzę praktyczną, nieosiągalną na uczelniach – powiedziała Ewa Paga, prezes Fundacji.
Elementem projektu są programy stażowe organizowane przez firmy partnerskie. Tegorocznymi partnerami Akademii były firmy takie jak m.in. Energa, Gaz-System, Lotos, PGE, PGNiG, Orlen i Tauron oraz firmy doradcze BCG i PwC i kancelarie Salans i Elżanowski Cherka & Wspólnicy.
O jedno miejsce w tegorocznej edycji starało się 16 osób. Wygrali ci, którzy rozwijają swoje zainteresowania poprzez działalność dodatkową, np. w kołach naukowych, angażują się w działalność na rzecz innych i chcą coś wnieść od siebie do Akademii Energii.
Rekrutacja do nowej edycji zostanie uruchomiona w październiku.