Mennica Skarbowa: Skrytki w skarbcu

Notowana na NewConnect Mennica Skarbowa uruchamia nową usługę – depozyt w skrytkach w jednym z największych i najlepiej strzeżonych skarbców w Polsce. Przez ostatni rok akcje spółki zdrożały o ponad 460 proc., do 116 zł.

Publikacja: 20.01.2021 05:00

Mennica Skarbowa: Skrytki w skarbcu

Foto: materiały prasowe

Nowa oferta Mennicy Skarbowej skierowana jest do klientów indywidualnych, ale także firm. W skrytkach można przechowywać zarówno gotówkę, złoto, cenne monety, rodzinne precjoza, biżuterię, jak i papiery wartościowe, dokumenty czy dzieła sztuki. Docelowo w skarbcu – prowadzonym przez partnera Mennicy Skarbowej, spółkę Bezpieczny Skarbiec – ma zostać uruchomionych około 8 tys. skrytek różnej wielkości.

– Szacuje się, że co trzeci Szwed i co piąty Francuz posiada skrzynkę depozytową, a w taki sposób przechowuje swoje kosztowności 25 mln Amerykanów. Coraz więcej naszych klientów pyta o takie rozwiązanie, dlatego zdecydowaliśmy się na uruchomienie nowej usługi. Skrytki są umiejscowione w jednym z największych i najlepiej zabezpieczonych skarbców w Polsce, lepszy ma chyba tylko Narodowy Bank Polski. Dla spółki będzie to oczywiście nowe źródło przychodów, choć ważniejsze wydaje się, że w ten sposób możemy poszerzyć naszą grupę klientów zainteresowanych innymi usługami, w tym przede wszystkim zakupem złota inwestycyjnego – mówi Jarosław Żołędowski, prezes Mennicy Skarbowej.

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów parkiet.com

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji Parkiet.com

Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com

Surowce i paliwa
Orlen dostał wsparcie z UE na wodorowy projekt
Surowce i paliwa
DM BOŚ zaleca kupować akcje KGHM-u
Surowce i paliwa
Przeciąga się konkurs na członków zarządu Orlenu
Surowce i paliwa
Wyniki Grupy Kęty powyżej wstępnych szacunków
Materiał Promocyjny
Nowy samochód do 100 tys. zł – przegląd ofert dilerów
Surowce i paliwa
Jest nowy prezes JSW. Nie ma dużego doświadczenia w górnictwie
Surowce i paliwa
KGHM został ponownie uznany za 2. największego na świecie producenta srebra