Serinus Energy poniósł wysokie straty

Ubiegły rok grupa zamknęła 54,5 mln zł straty netto. To przede wszystkim konsekwencja spadku wydobycia w Rumunii oraz dużych zniżek cen uzyskiwanych ze sprzedaży ropy, gazu i kondensatu.

Nowy zarząd Orlenu poznamy w najbliższych dniach. Będzie potrzebny nowy konkurs?

Rada nadzorcza chciała w ścisłym kierownictwie płockiej spółki obsadzić dziewięć stanowisk. Cel ten może być jednak zrealizowany tylko częściowo, mimo że kandydatów było aż 260.

Dodatków bio w paliwach przybywa

Z roku na rok rośnie udział biokomponentów w oleju napędowym i benzynach. To głównie konsekwencja obowiązujących regulacji. W efekcie coraz większe koszty ponoszą firmy handlujące paliwami, co z czasem może też znaleźć odzwierciedlenie w cenach na stacjach.

Orlen sprzedaje Gas Storage Poland Gaz-Systemowi

Nabywcą firmy zarządzającej podziemnymi magazynami gazu ziemnego w Polsce jest państwowy Gaz-System. Dzięki temu chce zwiększyć swoje kompetencje na rynku błękitnego paliwa.

Kolejne straty na węglu. Po PGE, miliardowe odpisy raportuje Enea

Enea dokona odpisów aktualizacyjnych, które mogą zmniejszyć zysk netto grupy w 2023 roku o 2,34 mld zł. Chodzi o utratę wartości elektrowni węglowych, będących w grupie. Wcześniej takich odpisów dokonała Polska Grupa Energetycznych.

W JSW trwa rotacja w zarządzie. Konkursy wchodzą w kluczową fazę, ale związki uważają, że to fikcja

Rada nadzorcza Jastrzębskiej Spółki Węglowej powołała do zarządu spółki Adama Rozmusa na stanowisko wiceprezesa ds. technicznych i operacyjnych i Jolantę Gruszkę na stanowisko wiceprezesa ds. handlu. Głos zabrały związki zawodowe w JSW, które uważają, że trwające konkursy w spółkach Skarbu Państwa to fikcja.

MOL aktualizuje strategię. Stawia na zieloną transformację w naszym regionie

Do 2030 r. węgierski koncern zamierza przeznaczyć 4 mld dol. na ekologiczne inwestycje. - Bardzo ambitne cele wyznaczone przez UE muszą zostać osiągnięte - zapowiada prezes MOL Zsolt Hernádi.

Unimot wchodzi na rynek paliw żeglugowych

Dostawy realizuje autocysternami w portach w Gdańsku i Gdyni. Z kolei w II połowie kwietnia zamierza rozszerzyć zakres świadczonych usług o porty w Szczecinie, Świnoujściu i Policach.

Firmy domagają się wsparcia produkcji biometanu

Postulują m.in. o wprowadzenie w naszym kraju istotnych zmian legislacyjnych oraz jasnej i długoterminowej strategii na rzecz rozwoju rynku biometanu.

Zadania nowego prezesa Polskiej Grupy Górniczej. "Zmniejszyć koszty"

Brak większego doświadczenia w sektorze górniczym może być atutem nowego prezesa Polskiej Grupy Górniczej. Doświadczenie pracy w służbach może z kolei zaprocentować w transparentnym podejściu do zarządzania firmą.

Unimot ma mniej stacji paliw niż planował

Na koniec ubiegłego roku chciał ich mieć 200. Cel zrealizował w około dwóch trzecich. Wkrótce ogłosi strategię na lata 2024–2028, gdzie przedstawi wizję dotyczącą rozwoju sieci Avia.

W Orlenie spada krajowe wydobycie gazu i ropy

Wprawdzie ubiegłoroczne zniżki nie były duże, ale wpisują się w wieloletni trend spadkowy. W tym roku wydobycie gazu ma już wzrosnąć, ale z ropą będzie jeszcze gorzej. Tak przynajmniej mówią prognozy odnoszące się do złóż dawnego PGNiG.

Śledztwo w sprawie fuzji Orlenu z Lotosem i podejrzenia zaniżania cen paliw

Przeszukania, które prowadzono ostatnio w biurach Orlenu, oprócz zabezpieczenia dokumentów związanych z połączeniem z Grupą Lotos, dotyczyły też podejrzenia zaniżania cen paliw przez koncern - poinformowała w piątek PAP zastępca prokuratora okręgowego w Płocku Monika Mieczykowska.

Wiele wyzwań przed zarządem KGHM

Rynek oczekuje, że nowe kierownictwo poprawi funkcjonowanie i postrzeganie koncernu.

Spółki wyczekują wydzielenia węgla. Czy są inne propozycje?

Oficjalnie spółki czekają na decyzję dotyczącą przyszłości elektrowni węglowych w strukturze firm. Nieoficjalnie jednak widać zaniepokojenie w sytuacji, w której aktywa węglowe przynoszą coraz większą stratę, a koszty ich utrzymania rosną.

KGHM ma nowy zarząd. Szefem został Andrzej Szydło

Rada nadzorcza w wyniku przeprowadzonego konkursu powołała pięciu członków zarządu KGHM-mu. Prezesem został były dyrektor Huty Miedzi Głogów. Przez wielu jest oceniany jako dobry fachowiec.

Szef KGHM zrezygnował po trzech tygodniach urzędowania

Zbigniew Bryja nie zasiada już ani w zarządzie, ani w radzie nadzorczej miedziowego koncernu. Być może jeszcze dziś zostaną wybrani: nowy prezes i wiceprezesi.

ABW zabezpiecza dowody dotyczące fuzji Orlenu z Lotosem

Funkcjonariusze prowadzą czynności związane z zabezpieczeniem materiału dowodowego w Gdańsku, Płocku i Warszawie. To efekt śledztwa prokuratury w sprawie połączenia Orlenu z Lotosem wszczętego w styczniu tego roku.