Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 17.03.2017 05:00 Publikacja: 17.03.2017 05:00
Wojciech Białek, główny analityk, CDM Pekao
Foto: Archiwum
Dodatkową przyczyną osłabienia był brak jakichś zaskakujących jastrzębich tonów w komunikacie FOMC oraz wynik wyborów w Holandii. Zgodnie z oczekiwaniami towarzyszyło mu odbicie w górę słabujących od końca lutego cen surowców. Pozytywnie reagowały również ceny akcji – odwrotnie niż tydzień wcześniej najmocniejszymi rynkami w Europie były w czwartek Moskwa i Warszawa, a WIG20 ustanowił po 3-tygodniowej przerwie nowy cykliczny szczyt.
Kurs dolara wobec euro zbliżył się w czwartek do poziomu oporu wyznaczonego przez maksima z grudnia (1,076) i lutego (1,08). Jeśli – co wydaje się bardziej prawdopodobnym scenariuszem – od tego oporu się odbije, to można się będzie spodziewać nawrotu słabości w kompleksie surowce–rynki wschodzące.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Najpopularniejszy ETF reprezentujący „górników złota” VanEck Gold Miners od początku roku zarobił ponad 40 proc.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Indeks WIG20 ma do pokonania średnioterminową przeszkodę cenową w postaci klastra Fibonacciego: 2788–2811 pkt.
Indeks WIG w tym roku zyskał już około 25 proc., po raz pierwszy w historii przełamując w czwartek symboliczną barierę 100 tys. pkt.
Po dość trudnej pierwszej połowie kwietnia na rynkach druga część miesiąca przyniosła dużą zmianę nastrojów, szczególnie na GPW.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Fundusze inwestujące w złoto odnotowały w zeszłym tygodniu rekordowy napływ netto środków w wysokości ok. 8 mld USD.
Chaotyczna i szkodliwa polityka prezydenta USA doprowadziła do kryzysu zaufania wokół amerykańskiej waluty, akcji i długu.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas