„W ocenie zarządu uzyskanie rejestracji to niezwykle ważny kamień milowy w rozwoju produktów spółki, jest to także istotny składnik przewag konkurencyjnych i wartości, które spółka może już dziś prezentować w ramach przeglądu opcji strategicznych oraz oferować obecnym i przyszłym partnerom biznesowym” - czytamy w raporcie bieżącym, który trafił na rynek w drugiej połowie czwartkowej sesji.

Chodzi o DRAI - czyli chmurowy algorytm sztucznej inteligencji klasyfikujący sygnał EKG. Technologia została zaprojektowana z myślą o urządzeniach tworzonych przez polską spółkę, jak i integracji z urządzeniami innych firm.

Medicalgorithmics podkreśla, że urządzenie bez angażowania dodatkowej pracy ludzkiej rozpoznaje szeroką gamę arytmii, dzięki czemu pozwala na szybszą i dokładniejszą diagnozę pacjentów. Polska spółka zakłada, że jej technologia stanie się fundamentem kolejnej generacji ekosystemu oprogramowania i urządzeń służących do najdokładniejszej diagnostyki arytmii.

Spółka zamierza udostępniać nowy system partnerom operującym na jej urządzeniach wraz z nową generacją systemu PocketECG nie wcześniej niż w drugiej połowie 2023 r. Równolegle będzie analizować możliwości zastosowania DRAI do analizy sygnału EKG pochodzącego z innych urządzeń.

Na finiszu sesji akcje Medicalgorithmics wyceniono na 8,43 zł po wzroście o prawie 18 proc.