Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
– Powodem spadków notowań, które obserwujemy w ostatnich miesiącach, są gorsze od oczekiwanych przez rynek dynamiki wzrostu wyników za ostatnie kwartały, obniżające się oczekiwania co do wyników za lata 2017–2018, oddalająca się perspektywa powrotu do organicznych zwyżek. Ponadto notowaniom ciąży taniejący dolar – ocenia Łukasz Kosiarski, analityk DM BZ WBK.
W III kwartale spółka zależna Medi-Lynx Cardiac Monitoring złożyła 24 074 wnioski o płatność od ubezpieczycieli, przysługujących z tytułu usług wykonanych przy użyciu systemu PocketECG służącego do zdalnego monitorowania zaburzeń pracy serca. W II kwartale złożono 29 091 wniosków. Należy jednak pamiętać, że historycznie wyniki w III kwartale nigdy nie były najmocniejsze ze względu na okres wakacyjny, w którym liczba przeprowadzanych badań lekarskich spada. – Dodatkowo wpływ na ilość przeprowadzanych badań miały huragany i powodzie, które nawiedziły południowo-wschodnie stany na przełomie sierpnia i września. W oczywisty sposób spowodowało to spadek ilości wizyt lekarskich na tych terenach – mówi Marek Dziubiński, prezes spółki. Podkreśla, że analiza danych za ostatni tydzień września i pierwszy tydzień października wskazuje na wyraźną tendencję wzrostową liczby sesji monitoringu pracy serca z użyciem systemu spółki. – Myślę, że jest to efekt zarówno poprawy warunków atmosferycznych w Stanach, jak i naszych działań sprzedażowych. Od początku drugiego kwartału kładziemy duży nacisk na promocję naszego systemu. Przede wszystkim skupiamy się na zwiększeniu rozpoznawalności marki PocketECG poprzez wzmacnianie świadomości technologii i usług wśród elektrofizjologów – mówi. – Regularnie prowadzimy kampanie w mediach społecznościowych, na portalach branżowych, uruchomiliśmy dedykowane strony internetowe związane z naszymi usługami. Informacje o przewagach długoterminowego ciągłego monitowania sygnału EKG oraz naszego rozwiązania – PocketECG zamieszczamy w specjalistycznych publikacjach w formie wywiadów lub artykułów – dodaje.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
W trakcie poniedziałkowej sesji inwestorzy rzucili się do wyprzedaży akcji Synektika, kurs spychając w dół kurs nawet o blisko 18 proc.
Zdaniem analityków Noble Securities wyceny krajowych firm biotechnologicznych są bardzo atrakcyjne, a ich akcje stanowią ciekawą opcję inwestycyjną do zdywersyfikowanego portfela inwestycyjnego.
Zarząd Pure Biologics złożył wniosek o ogłoszenie upadłości spółki w związku z utratą płynności finansowej. Ostatnią szansą na przetrwanie ma być emisja akcji.
Liczymy, że sytuacja w sektorze biotechnologicznym będzie się poprawiać, ale działamy w trybie zdecydowanie zwiększonej ostrożności. Pilnujemy budżetu, szukamy przychodów i innych nierozwadniających źródeł finansowania – mówi Paweł Przewięźlikowski, prezes Ryvu Therapeutics.
Giełdowa spółka zainaugurowała formalną procedurę, związaną z dopuszczeniem jej produktu do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych.
Biotechnologiczna spółka kontynuuje prace nad kluczowymi projektami. Ma zapewnione finansowanie przynajmniej do połowy 2026 r.