Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 13.10.2017 08:29 Publikacja: 13.10.2017 06:04
Foto: Bloomberg
– Powodem spadków notowań, które obserwujemy w ostatnich miesiącach, są gorsze od oczekiwanych przez rynek dynamiki wzrostu wyników za ostatnie kwartały, obniżające się oczekiwania co do wyników za lata 2017–2018, oddalająca się perspektywa powrotu do organicznych zwyżek. Ponadto notowaniom ciąży taniejący dolar – ocenia Łukasz Kosiarski, analityk DM BZ WBK.
W III kwartale spółka zależna Medi-Lynx Cardiac Monitoring złożyła 24 074 wnioski o płatność od ubezpieczycieli, przysługujących z tytułu usług wykonanych przy użyciu systemu PocketECG służącego do zdalnego monitorowania zaburzeń pracy serca. W II kwartale złożono 29 091 wniosków. Należy jednak pamiętać, że historycznie wyniki w III kwartale nigdy nie były najmocniejsze ze względu na okres wakacyjny, w którym liczba przeprowadzanych badań lekarskich spada. – Dodatkowo wpływ na ilość przeprowadzanych badań miały huragany i powodzie, które nawiedziły południowo-wschodnie stany na przełomie sierpnia i września. W oczywisty sposób spowodowało to spadek ilości wizyt lekarskich na tych terenach – mówi Marek Dziubiński, prezes spółki. Podkreśla, że analiza danych za ostatni tydzień września i pierwszy tydzień października wskazuje na wyraźną tendencję wzrostową liczby sesji monitoringu pracy serca z użyciem systemu spółki. – Myślę, że jest to efekt zarówno poprawy warunków atmosferycznych w Stanach, jak i naszych działań sprzedażowych. Od początku drugiego kwartału kładziemy duży nacisk na promocję naszego systemu. Przede wszystkim skupiamy się na zwiększeniu rozpoznawalności marki PocketECG poprzez wzmacnianie świadomości technologii i usług wśród elektrofizjologów – mówi. – Regularnie prowadzimy kampanie w mediach społecznościowych, na portalach branżowych, uruchomiliśmy dedykowane strony internetowe związane z naszymi usługami. Informacje o przewagach długoterminowego ciągłego monitowania sygnału EKG oraz naszego rozwiązania – PocketECG zamieszczamy w specjalistycznych publikacjach w formie wywiadów lub artykułów – dodaje.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
„Nie uzyskaliśmy wystarczających dowodów, które uprawdopodobniają założenia przyjęte przez zarząd w planie przepływów pieniężnych - czytamy w sprawozdaniu biegłego rewidenta z badania raportu Pure Biologics.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Miniony rok przyniósł wyraźną poprawę wyników finansowych w producenta leków, w czym duża zasługa bardzo udanego drugiego półrocza.
Najnowsze rekomendacje wskazują na mocne niedowartościowanie walorów biotechnologicznej spółki. Średnia cena docelowa implikuje niemal 80-proc. potencjał wzrostowy. Jego materializacja w dużej mierze zależy od wyników badań.
Kolejne pozytywne informacje napływające ze spółki w piątek przed południem wyniosły w górę kurs o ponad 7 proc.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Mabion zdecydował o aktualizacji dotychczasowej strategii na lata 2023-2027 poprzez przyjęcie nowej strategii z perspektywą do 2030 roku.
Przychody medycznej grupy rosną szybciej niż koszty. Akcjonariusze mogą liczyć na dywidendę.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas