Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 09.02.2018 04:08 Publikacja: 09.02.2018 04:08
– Jesteśmy po ciekawych spotkaniach m.in. z Grupą MedBridge Healthcare, która zarządza 140 centrami diagnostycznymi (szpitale i kliniki snu) w USA. Było to spotkanie wprowadzające i służące zapoznaniu z urządzaniem. Zostaliśmy zaproszeni do zaprezentowania naszego urządzenia w jednym z wiodących szpitali i zarazem dużym ośrodku naukowym oraz badawczym – mówi Jacek Gnich, prezes Infoscana. – Liczymy, że w najbliższym czasie uda nam się rozpocząć z MedBridge pierwsze wdrożenia pilotażowe. Obecnie MED Recorder jest testowany w dwóch mniejszych amerykańskich klinikach snu. Współpraca przebiega dobrze. Pilotaże pozwalają zweryfikować model zarówno od strony technologicznej, jak i współpracy operacyjnej – dodaje. Zaznacza, że kwoty refundacyjne przy podstawowym badaniu bezdechu w USA wynoszą 170 USD w przypadku refundacji z państwowego ubezpieczenia. Ubezpieczenia prywatne oferują za badanie 250–400 USD. – Z potencjalnymi partnerami rozmawiamy o tym, że do Infoscanu trafiałoby około 120 USD z każdego wykonanego badania naszym urządzeniem. Po odliczeniu kosztów związanych z samym badaniem do spółki za każde wykonane badanie będzie trafiało 40–50 USD – ujawnia. Zarząd oczekuje na rejestrację systemu przez amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (FDA). – Odpowiedzieliśmy na wszystkie wątpliwości, zastrzeżenia i pytania FDA. Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami spodziewamy się rejestracji MED Recorder do końca marca tego roku – zapewnia Gnich.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
„Nie uzyskaliśmy wystarczających dowodów, które uprawdopodobniają założenia przyjęte przez zarząd w planie przepływów pieniężnych - czytamy w sprawozdaniu biegłego rewidenta z badania raportu Pure Biologics.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Miniony rok przyniósł wyraźną poprawę wyników finansowych w producenta leków, w czym duża zasługa bardzo udanego drugiego półrocza.
Najnowsze rekomendacje wskazują na mocne niedowartościowanie walorów biotechnologicznej spółki. Średnia cena docelowa implikuje niemal 80-proc. potencjał wzrostowy. Jego materializacja w dużej mierze zależy od wyników badań.
Kolejne pozytywne informacje napływające ze spółki w piątek przed południem wyniosły w górę kurs o ponad 7 proc.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Mabion zdecydował o aktualizacji dotychczasowej strategii na lata 2023-2027 poprzez przyjęcie nowej strategii z perspektywą do 2030 roku.
Przychody medycznej grupy rosną szybciej niż koszty. Akcjonariusze mogą liczyć na dywidendę.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas