Kwartał wygrany przez podaż

Notowania piątkowe na rynku warszawskim skończyły się mocnymi zwyżkami najważniejszych indeksów.

Sesja na otarcie wrześniowych łez

Ostatni dzień handlu września i zarazem III kwartału był bardzo udany dla inwestorów, choć w nieco dłuższym okresie trudno być zadowolonym.

Chwila wytchnienia

Rynek akcyjny ma za sobą najgorszy kwartał w tym roku, choć od wczoraj obserwujemy lekkie ocieplenie nastrojów. Na taki obraz rzeczy złożył się przede wszy...

Rynkowy optymizm na koniec tygodnia

Piątkowa sesja od początku przebiega w pozytywnej atmosferze. WIG20 po 90 minutach handlu zyskuje 1,1 proc., wracając powyżej 1900 pkt.

Poranek maklerów: Szansa dla byków na powrót do gry

Czwartek oraz dzisiejszy poranek przyniosły poprawę nastrojów na światowych rynkach. Byki mają dogodny moment, by spróbować szarpnąć indeksy w górę.

Czas podsumowań

Przed nami wybory parlamentarne i czas podsumowań. Z perspektywy inwestora warto spojrzeć na obraz polskiej giełdy.

Chwilowa? korekta na rynku akcji

Podczas dzisiejszej sesji mogliśmy obserwować nieco lepsze nastroje, co doprowadziło do odreagowania na głównych parkietach.

WIG20 blisko 15 procent od szczytu hossy

Czwartkowe notowania na rynku warszawskim były kolejnym dniem relatywnej słabości GPW wobec otoczenia.

WIG20 znowu w dół. Dramat akcjonariuszy Pepco

WIG20 zakończył kolejną sesję pod kreską. Stracił 0,75 proc. Czerwoną latarnią była firma Pepco, której akcje potaniały o prawie 21 proc.

Najgorszy miesiąc w roku

Wzrost cen ropy na skutek spadku zapasów w USA zbiera żniwo na rynkach. WTI zaatakowała roczne szczyty i notowana jest obecnie w okolicy 94 USD.

Reklama
Reklama

Spadkowe otwarcie notowań. Walka o 1900 pkt

WIG20 otworzył czwartek spadkami. Są one na razie niewielkie. W grze więc wciąż pozostaje poziom 1900 pkt.

Poranek maklerów: Przecena na GPW nabiera rozpędu

Wczoraj warszawska giełda spisała się znacznie słabiej od głównych rynków na świecie, a analitycy spekulują, że spadki mogą jeszcze wyraźnie się pogłębić.

Tak źle nie było od dawna

Na rynkach nie dzieje się zbyt dobrze. Fed nie dostarczył oczekiwanej ulgi w postaci oficjalnego zakończenia podwyżek, pojawiły się obawy o zawieszenie pra...

Spadkowa sesja na GPW. WIG20 poniżej 1900 pkt

Wskaźnik największych spółek naszego parkietu stracił w środę 1,5 proc. i przełamał tym samym psychologiczny poziomu 1900 pkt.

Analiza poranna – Dostosowanie do nowej ścieżki stóp trwa

Wtorkowa sesja na Wall Street przyniosła solidną przecenę cen akcji, a główne indeksy straciły 1.5%. W konsekwencji S&P 500 spadł poniżej kluczowego wsparc...

Byki na GPW nie zamierzają tanio sprzedawać skóry

WIG20 na razie dzielnie broni się przed presją podaży. Nerwowo było wczoraj na Wall Street.

Poranek maklerów: Pogrom byków w Nowym Jorku

Wtorkowa sesja za oceanem zakończyła się mocnymi spadkami indeksów. Inwestorom wciąż spędza sen z powiek perspektywa wysokich stóp procentowych przy słabną...

DAX najniżej od pół roku

Cały czas warto spoglądać na trendy na rynku akcji i w gospodarce RFN, choćby ze względu na silne powiązania handlowe Polski z tym krajem.

WIG20 zyskuje rzutem na taśmę

Końcowy wynik wtorkowej sesji co prawda tego nie sugeruje, ale był to dzień ekstremalnej zmienności WIG20 przy niewielkich obrotach.

Spadki w Europie. W tle przecena amerykańskich obligacji

Większość europejskich indeksów po pierwszych kilkudziesięciu minutach wtorkowego handlu świeci na czerwono po tym, jak rentowności amerykańskich obligacji...

Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama