PolRest Zarząd: zarzuty są bezpodstawne

Kornel Drozdowski, prezes PolRestu, odpiera zarzuty Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych. Chodzi o transakcję sprzedaży pięciu restauracji giełdowej spółki.

Publikacja: 27.08.2009 09:14

SII miało wątpliwości, czy firma Remo, która kupiła lokale, nie była powiązana z PolRestem. Remo to spółka komandytowo-akcyjna. Jej komplementariuszem jest Remo Sp. z o.o. Z informacji, do których dotarło Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych, wynika, że kieruje nią Jarosław Łaszczyk, który jest byłym akcjonariuszem PolRestu.

– Jarosław Łaszczyk istotnie był jednym z założycieli firmy Korporacja Krakowska, która obecnie funkcjonuje jako PolRest. Jednak Korporacja Krakowska nigdy nie podjęła działalności gospodarczej, zaś jej założyciele – łącznie z panem Łaszczykiem, zbyli na moją rzecz jej wszystkie akcje. Zatem nie może on być traktowany jako osoba w jakikolwiek sposób powiązana ze spółką PolRest, a już tym bardziej jako jej akcjonariusz – mówi Drozdowski.

SII wskazywało również, że pierwotnie siedziba spółki Remo mieściła się przy ulicy Krupówki 28 w Zakopanem. To z kolei adres jednej z restauracji prowadzonych przez PolRest.

– Wedle mojej wiedzy, we wszelkich innych dokumentach spółki widnieje inny adres – twierdzi tymczasem prezes. Dodaje, że w tym budynku na Krupówkach mieszczą się również inne lokale, zatem może być to zbieg okoliczności.

W odpowiedzi na wniosek SII PolRest ujawnił też wyniki pięciu sprzedanych restauracji. W 2008 roku ich obroty stanowiły 31 proc. przychodów PolRestu. W sumie sprzedane lokale wypracowały 783 tys. zł zysku operacyjnego. W tym czasie PolRest miał 4,6 mln zł straty na działalności operacyjnej.

PolRest planuje fuzję z podmiotem z branży. Z naszych informacji wynika, że chodzi o Sfinksa. Sprzedaż restauracji premium ma być warunkiem transakcji. Chodzi o to, aby połączone podmioty prowadziły tylko tzw. lokale sieciowe; czyli takie, którymi będzie łatwiej zarządzać.

Handel i konsumpcja
Colian łączy siły z niemieckim Gubor Schokoladen
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Handel i konsumpcja
Nieoczekiwany efekt wojny celnej. Pierwsze próby podnoszenia cen
Handel i konsumpcja
Akcje CCC tracą ponad 10 proc. po finalnych wynikach roku 2024/25
Handel i konsumpcja
Analitycy: pierwszy kwartał bieżącego roku wyhamował CCC i LPP
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku
Handel i konsumpcja
Mateusz Kolański: VRG odzyskała rytm w segmencie odzieżowym
Handel i konsumpcja
Dino rekordowo drogie. Wycena odkleiła się od fundamentów?