Reklama

PSE rozważy sprzedaż posiadanych akcji Polkomtela

Publikacja: 21.05.2001 15:22

WARSZAWA (Reuters) - Po wcześniejszej deklaracji PKN Orlen dotyczącej chęci sprzedaży pakietu akcji Polkomtela, Polskie Sieci Elektroenergetyczne (PSE) również rozważą możliwość zbycia należących do nich akcji operatora telefonii komórkowej, powiedział prezes PSE.

Obecnie analizujemy możliwości sprzedaży naszego pakietu, szczególnie, że jego wartość mogłaby się znacząco zmniejszyć, gdyby PKN sprzedał swoje akcje - powiedział dziennikarzom w poniedziałek Zbigniew Zakrzewski.

Nie będziemy jednak wykonywać żadnych gwałtownych ruchów i nie wykluczone jest, że nie zdecydujemy się na sprzedaż - dodał.

Wraz ze spółką zależną Tel-Energo PSE ma obecnie 17,06 procent Polkomtela, który działa pod handlową nazwą Plus GSM. Na koniec pierwszego kwartału sieć miała 2,64 miliona użytkowników.

Na początku maja PKN Orlen wyraził chęć sprzedaży należącego do niego 19,6 procentowego pakietu Polkomtela, pod warunkiem jednak, że reszta krajowych akcjonariuszy operatora zdecydowałaby się na ten sam krok.

Reklama
Reklama

Gdyby krajowi akcjonariusze zdecydowali się sprzedać udziały w Polkomtelu, wówczas swoją pozycję w spółce mogłyby umocnić Vodafone oraz Tele Danmark, którzy mają po 19,6 procent operatora.

Po pierwszym kwartale 2001 roku zysk Polkomtela spadł w stosunku do analogicznego okresu roku o 62 procent do 90 milionów złotych.

((Marta Karpińska,Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, [email protected]))

Gospodarka
Na świecie zaczyna brakować srebra
Patronat Rzeczpospolitej
W Warszawie odbyło się XVIII Forum Rynku Spożywczego i Handlu
Gospodarka
Wzrost wydatków publicznych Polski jest najwyższy w regionie
Gospodarka
Odpowiedzialny biznes musi się transformować
Gospodarka
Hazard w Finlandii. Dlaczego państwowy monopol się nie sprawdził?
Gospodarka
Wspieramy bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama