? Ceny co najmniej o 44% wyższej od obecnie oferowanej (24,5 zł) oczekują za akcje Stomilu Olsztyn fundusze zarządzane przez Fabien Picket & Partners ? powiedział PARKIETOWI przedstawiciel firmy.

Olsztyński sąd przychylił się do wniosku mniejszościowych akcjonariuszy i wybrał BDO jako audytora do spraw szczególnych w Stomilu.

Od momentu wejścia Francuzów do Stomilu Olsztyn spółka poniosła bardzo duże nakłady inwestycyjne. Zdecydowanie wzrosły możliwości produkcyjne, zwiększyła się siła marki na polskim rynku. Obecnie Stomil jest jedną z najlepszych firm w grupie Michelin. Francuzi kupując akcje od Skarbu Państwa płacili ok. 7,8 USD za walor. Obecnie, po niemal sześciu latach, proponują ok. 5,8 USD. Nie ma powodu, by cena była tak niska ? powiedział PARKIETOWI Yves Kuhn, partner w firmie Fabien Picket & Partners.

Więcej w najnowszym wydaniu PARKIETU