Reklama

Na Wall Street Dow Jones spadł, Nasdaq wzrósł

NOWY JORK (Reuters) - Poniedziałkowe sesje na Wall Street zakończyły się nieznacznym spadkiem indeksu Dow Jones i niewielką zwyżką indeksu Nasdaq. Inwestorzy oczekują na wyniki wtorkowego spotkania rady amerykańskiego banku centralnego (Fed).

Publikacja: 19.03.2002 07:06

Po serii nadspodziewanie dobrych danych o kondycji amerykańskiej gospodarki na wtorkowym posiedzeniu rada amerykańskiego banku centralnego zdecyduje zapewne, że USA nie grozi już dalsze pogorszenie koniuktury i jest ona na dobrej drodze do ożywienia.

Analitycy zwracają jednak uwagę, że optymistyczne sygnały o sytuacji w sektorze wytwórczym oraz na rynku pracy nie wystarczą by Fed zdecydował się podwyższyć stopy procentowe.

"Rynek musiał wykazać wcześniejszą niż się spodziewano poprawę sytuacji gospodarczej, która najprawdopodobniej może oznaczać podwyższenie stóp procentowych. Istnieją jednak obawy, że owa poprawa może się zmniejszyć w drugim półroczu" - powiedział Barry Hyman z Ehrenkrantz King Nussbaum.

Indeks Dow Jones stracił 0,28 procent, zniżkując do 10.577,75 punktu, a Nasdaq natomiast, wspierany zwyżką sektora producentów półprzewodników, zyskał 0,47 procent, zwyżkując do 1.877.06 punktu.

W centrum uwagi znajdowały się Hewlett-Packard i Compaq. Po sześciu miesiącach rozważań, we wtorek HP podda kwestię połączenia z Compaqiem głosowaniu wśród swoich akcjonariuszy. Byłabby to największa w historii fuzja w sektorze.

Reklama
Reklama

Akcje HP wzrosły o 20 centów do 19,25 dolara, a walory Compaqa zyskały trzy centy, zwyżkując do 10,36 dolara. O 35 centów do 62,14 dolara za akcję spadł natomiast kurs Microsoftu. Powodem jest znów wchodząca na wokandę sprawa antymonopolowa przeciwko amerykańskiemu gigantowi.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, [email protected]))

Gospodarka
Na świecie zaczyna brakować srebra
Patronat Rzeczpospolitej
W Warszawie odbyło się XVIII Forum Rynku Spożywczego i Handlu
Gospodarka
Wzrost wydatków publicznych Polski jest najwyższy w regionie
Gospodarka
Odpowiedzialny biznes musi się transformować
Gospodarka
Hazard w Finlandii. Dlaczego państwowy monopol się nie sprawdził?
Gospodarka
Wspieramy bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama