Akcje Jukosu,
po poniedziałkowej zwyżce o 25%, wczoraj znów mocno taniały.
Ich cena spadła o 21% na wieść o tym,
że rząd ponownie
zamroził najważniejsze aktywa spółki.
Akcje Jukosu,
po poniedziałkowej zwyżce o 25%, wczoraj znów mocno taniały.
Ich cena spadła o 21% na wieść o tym,
że rząd ponownie
zamroził najważniejsze aktywa spółki.
Dzień wcześniej
informacja była
odwrotna, dlatego walory koncernu naftowego drożały.
Pierwsze trzy miejsca w tegorocznym rankingu największych spółek technologicznych Europy Środkowo-Wschodniej zajęły estoński fintech Wise oraz InPost i Allegro - spółki z Polski.
Planowane przez rząd inwestycje trudno uznać za przełomowe. Kluczowe obecnie jest to, by je odpowiednio wykorzystać – mówi Piotr Bielski, dyrektor departamentu analiz ekonomicznych w Santander BM.
Polska sprzeciwi się traktatowi o wolnym handlu z krajami Mercosuru w obecnym kształcie – oznajmił premier Donald Tusk przed wtorkowym posiedzeniem Rady Ministrów. Problem w tym, ze umowa z Mercosur nie ma jeszcze ostatecznego kształtu, bo negocjacje trwają.
Według Instytutu Gospodarki Międzynarodowej Petersona Economic Sanctions Reconsidered jedynie 34 proc. ze 174 badanych przypadków zastosowania sankcji w XX wieku odniosło sukces.
Po porażce 1:2 z Holandią Polska mierzy się w drugim meczu fazy grupowej Euro 2024 z Austrią. Początek meczu - o godzinie 18.
Ze Stanisławem Waczkowskim, wiceprezesem Ipopemy Securities i szefem zespołu maklerskiego w tej spółce, rozmawia Konrad Krasuski