Reklama

Vodafone nadal zainteresowane zakupem akcji Polkomtela

Warszawa, 05.10.2004 - Dyrektor generalny Vodafone Group Arun Sarin podtrzymał we wtorek zainteresowanie brytyjskiej spółki zwiększeniem udziału w Polkomtelu SA, operatorze sieci Plus GSM i Sami Swoi. "Vodafone jest zainteresowane zwiększeniem swojej roli w spółce Polkomtel SA, gdzie posiada obecnie blisko 20% udział w akcjonariacie" - powiedział Sarin podczas otwarcia III Kongresu Technologicznego w Warszawie.

Publikacja: 05.10.2004 13:58

Pod koniec września prezes Polskich Sieci Elektroenergetycznych SA (PSE, 16,05% akcji Polkomtela) Stanisław Dobrzański powiedział, że w tym roku nie dojdzie do sprzedaży akcji operatora Plus GSM. Ewentualne spotkanie polskich udziałowców w tej kwestii ma się odbyć w tym miesiącu.

Według Sarina, w Polsce nie jest konieczny czwarty operator komórkowy, którego chce wybrać Urząd Regulacji Telekomunikacji i Poczty (URTiP).

"Dla zwiększenia konkurencyjności w Polsce wcale nie jest konieczny czwarty operator. Na o wiele większym rynku, jakim jest Japonia, działa na przykład tylko 3 operatorów, podobnie jest w Korei" - powiedział.

"Jeżeli na rynku będzie działać trzech lub czterech operatorów, to potrzebne jest stabilne prawo, które będzie wspierać rozwój konkurencyjności na rynku" - uważa Sarin.

Największymi akcjonariuszami Polkomtela są: KGHM Polska Miedź SA, PKN Orlen SA, TDC i Vodafone (po 19,61% akcji) oraz PSE. (ISB)

Reklama
Reklama
Gospodarka
Na świecie zaczyna brakować srebra
Patronat Rzeczpospolitej
W Warszawie odbyło się XVIII Forum Rynku Spożywczego i Handlu
Gospodarka
Wzrost wydatków publicznych Polski jest najwyższy w regionie
Gospodarka
Odpowiedzialny biznes musi się transformować
Materiał Promocyjny
AI to test dojrzałości operacyjnej firm
Gospodarka
Hazard w Finlandii. Dlaczego państwowy monopol się nie sprawdził?
Gospodarka
Wspieramy bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama