Reklama

MF zakłada spadek PKB w 2006 do 4 proc.-źródło

WARSZAWA (Reuters) - Ministerstwo Finansów zaproponuje we wtorek rządowi przyjęcie wstępnych wskaźników makroekonomicznych do przyszłorocznego budżetu, które zakładają między innymi, że tempo wzrostu gospodarczego w 2006 roku spowolni do 4 procent z 5procent planowanych na ten rok, poinformowało we wtorek źródło rządowe.

Publikacja: 10.05.2005 10:28

Propozycje resortu finansów, które będą dyskutowane na dzisiejszym posiedzeniu rządu przewidują także, iż przyszłoroczna średnioroczna inflacja spadnie do 1,5 procent z 3,0procent zakładanych na rok 2005.

Źródło podało ponadto, że propozycje ministerstwa przewidują, iż deficyt budżetu 2006roku wyniesie około 30 miliardów złotych, podczas gdy na ten rok zakładany jest na poziomie 35 miliardów. Jednak dziś Rada Ministrów poziomem deficytu nie będzie się zajmować.

"Obecnie ministerstwo finansów zakłada, że deficyt w 2006 roku wyniesie 30 miliardów i są małe szanse, żeby był on niższy" - powiedziała osoba z kręgów rządowych chcą cazachować anonimowość.

Założenia dotyczące tempa wzrostu gospodarczego oraz inflacji zostaną przekazane partnerom społecznym z Komisji Trójstronnej.

Natomiast do połowy czerwca Rada Ministrów musi przyjąć ostateczną wersję założeń makroekonomicznych, a potem do końca września projekt budżetu musi zostać przesłany do parlamentu.

Reklama
Reklama

((Autor: Paweł Sobczak; Redagował: Paweł Florkiewicz; [email protected];Reuters Serwis Polski, tel. 22 6539700, RM: [email protected]))

Gospodarka
Na świecie zaczyna brakować srebra
Patronat Rzeczpospolitej
W Warszawie odbyło się XVIII Forum Rynku Spożywczego i Handlu
Gospodarka
Wzrost wydatków publicznych Polski jest najwyższy w regionie
Gospodarka
Odpowiedzialny biznes musi się transformować
Gospodarka
Hazard w Finlandii. Dlaczego państwowy monopol się nie sprawdził?
Gospodarka
Wspieramy bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama