"Ustawa o finansach publicznych, a więc ta ustawa, która jest głównym projektem pani premier Gilowskiej, będzie już możliwa do przyjęcia na poziomie rządu w marcu albo w kwietniu" - powiedział Marcinkiewicz w wywiadzie dla radiowej Jedynki.
Premier podkreślił, że rząd jest zdeterminowany do przeprowadzenia reformy finansów publicznych.
"Od tego, czy uda nam się skonsolidować finanse publiczne, zależeć będzie nasza reforma gospodarcza, bo właśnie finanse publiczne determinują to, czy uda się wprowadzić Polskę na ścieżkę szybszego wzrostu gospodarczego, a to z kolei będzie powodowało możliwość zmniejszenia, znaczącego zmniejszenia bezrobocia" - powiedział Marcinkiewicz.
Minister finansów sugerowała niedawno, że jeśli nie powiedzie się jej "czwarta próba przekonania polityków do nowoczesnej regulacji finansów publicznych, piątej nie będzie".
"Nie widać powodów, żeby się nie udało i ja bym tego aż tak nie odbierał. Nie mamy różnicy zdań z panią premier. I rząd, oczywiście, jest za. Przekonamy do tego również parlament" - skomentował te zapowiedzi premier. (ISB)