Zdaniem maklera, indeksy w górę może pociągnąć KGHM Polska Miedź, ale także Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) i PKN Orlen.
"Miedź na giełdach światowych poszła w górę, także obstawiałbym zwyżki kursu akcji KGHM. Siłę mogą pokazać również walory PGNiG, ale również w górę może iść kurs akcji PKN Orlen" - ocenia makler.
Łabęcki ocenia, że w najbliższym czasie zawirowania polityczne nie będą miały większego wpływu na warszawską giełdę.
"Myślę, że sytuacja na polskiej scenie politycznej na razie nie ma większego wpływu na indeksy, bo na razie słyszymy tylko deklaracje, a nie widzimy czynów, ale w najbliższej przyszłości na pewno będzie miała" - powiedział makler.
W piątek na zamknięciu indeks największych spółek WIG 20 spadł o 0,65% do 2.757,95 pkt. Obroty na rynku akcji wyniosły 1.092 mln zł. (ISB)