Producent i dystrybutor materiałów do dekoracji i wykończenia wnętrz planuje zarobić w tym roku więcej niż w ubiegłym. Nie będzie jednak publikować oficjalnej prognozy. - W I kwartale osiągnęliśmy bardzo dobre wyniki (38,7 mln zł przychodów, 4,8 mln zł zysku - przyp. red.). To dobry prognostyk na następne miesiące. Planujemy utrzymanie tempa wzrostu przychodów i zysków, jakie mieliśmy w ostatnich latach (po konsolidacji w 2005 r. odpowiednio: 44 proc. i 66 proc. - przyp. red.) - powiedział Waldemar Osuch, prezes spółki.

W marcu Decora kupiła węgierską spółkę Klimczuk es Tarsa i chorwacką Addo Trgovina. Obie zajmują się dystrybucją materiałów wykończeniowych. - Niezbędne jest wkomponowanie przejźtych firm w grupź kapitałową oraz rozbudowa działów sprzedaży, aby w pełni wykorzystać istniejące kanały dystrybucji i wprowadzić naszą ofertę na te rynki - przyznał W. Osuch.

Dzięki marcowym zakupom, spółka chce w tym roku zwiększyć eksport (teraz ponad 50 proc. przychodów). Prezes zapewnił, że mimo rosnącego udziału eksportu w przychodach, ewentualne wahania kursów walut nie wpłyną negatywnie na wyniki Decory, bo spółka od dłuższego czasu zawiera transakcje zabezpieczające.