Eurotel, dystrybutor usług komórkowych Ery, zamierza złożyć do końca czerwca prospekt emisyjny do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. - Debiut planowany jest do końca trzeciego kwartału - poinformował prezes Eurotela Krzysztof Płachta.
Wcześniej mówiono o złożeniu prospektu w kwietniu lub maju, a debiut miał nastąpić do końca drugiego kwartału. - Nie wiem, czy możemy mówić o jakimkolwiek opóźnieniu. Zawsze mówiliśmy o terminach planowanych. Prace przygotowujące spółkę do upublicznienia zawsze powinny być starannie prowadzone i bez wątpienia nasze takimi były - mówi prezes gdańskiej spółki.
Eurotel niedawno przekształcił się w spółkę akcyjną. Ma teraz ok. 50 punktów sprzedaży. Powstają one w oparciu o własne placówki, jak i partnerów handlowych na podstawie podpisywanych z nimi umów dilerskich. Firma buduje także sieć punktów franczyzowych. Pieniądze z emisji zamierza przede wszystkim wykorzystać na kupowanie konkurencyjnych sieci dystrybucji usług Polskiej Telefonii Cyfrowej. Jeśli uda jej się zrealizować te plany, w tym roku ma mieć nawet dwa razy więcej sklepów niż obecnie. - Zamierzamy przejmować sieci, posiadające około kilkudziesięciu punktów sprzedaży - mówi prezes Krzysztof Płachta.
Eurotel działa w całej Polsce, najwięcej lokalizacji ma jednak przede wszystkim na północy, dlatego zainteresowany jest umacnianiem się w innych obszarach kraju. Spółka obserwuje rynek i prowadzi rozmowy z firmami, które mogłaby kupić. Prezes Płachta nie chce jednak zdradzać, na jakim etapie są negocjacje.
Pewną część pieniędzy pozyskanych z giełdy Eurotel wyda również na nowy system informatyczny, który będzie konieczny, jeżeli sieć sklepów się powiększy, oraz na rozwój organiczny.