Inwestorzy indywidualni, którzy są akcjonariuszami NFI Octava, z niecierpliwością oczekują na zatwierdzenie prospektu emisyjnego spółki. O planach przeprowadzenia oferty deweloper informował w październiku 2006 r. Firma chce sprzedać od 60 mln do 120 mln nowych akcji (obecnie jej kapitał składa się z 12 mln papierów), po 0,6 zł każda. Prospekt emisyjny Octavy trafił do Komisji Nadzoru Finansowego 7 marca. Prawdopodobnie zostanie zatwierdzony dopiero w tym miesiącu.
Tak długi okres oczekiwania na zgodę wynika z nietypowej konstrukcji oferty. Zgodnie z uchwałą styczniowego walnego zgromadzenia, zostanie ona przeprowadzona w formie "subskrypcji otwartej, skierowanej wyłącznie do akcjonariuszy posiadających akcje Octavy 15 lutego 2007 r.". W praktyce oznacza to, że oferta odbędzie się na zasadach podobnych do emisji z prawem poboru (5 do 10 nowych papierów za jeden stary), ale bez zapisów dodatkowych. Ze względu na obecność "martwych akcji" (drobnych pakietów zdeponowanych na nieaktywnych rachunkach) ograniczy to prawdopodobnie o kilka milionów złotych maksymalną wartość emisji (72 mln zł). Do momentu zatwierdzenia prospektu Octava nie chce zdradzać szczegółów oferty.
Nie wiadomo, dlaczego fundusz kontrolowany przez grupę Elliott Associates zdecydował się na taką konstrukcję oferty, zamiast, zgodnie z pierwotną propozycją, przeprowadzić emisję z prawem poboru. Plany przeprowadzenia subskrypcji otwartej wzbudziły sprzeciw inwestorów finansowych Octavy (PZU i PZU Życie). Obie spółki z grupy PZU głosowały przeciwko uchwale o emisji, ale nie zdecydowały się na zaskarżenie jej w sądzie.