Firma prowadząca sieć sklepów ze zdrową żywnością ruszyła z ofertą prywatną akcji. - Sprzedaliśmy już ponad połowę walorów. Objęli je zarówno inwestorzy finansowi, jak i indywidualni. Chcemy z tej oferty pozyskać kilkanaście milionów złotych - zapowiada Sławomir Chłoń, prezes i jeden z czterech udziałowców spółki Organic. Dodaje, że debiut na rynku NewConnect zaplanowano na początek stycznia.
Pod koniec listopada Organic podpisał warunkowe umowy zakupu 30 proc. udziałów w spółkach Bio Planet i Green Way. Pierwszy z podmiotów zajmuje się importem produktów ekologicznych, a drugi prowadzi w Polsce sieć restauracji wegetariańskich. Wartości transakcji nie ujawniono. Ma zostać sfinansowana za pieniądze pozyskane z trwającej właśnie oferty prywatnej. - Prowadzimy kolejne rozmowy w sprawie włączenia do naszej grupy nowych spółek. Myślę, że w pierwszym kwartale przyszłego roku poinformujemy o kolejnych akwizycjach - wskazuje prezes Chłoń.
Oprócz zdrowej żywności, Organic sprzedaje też "ekologiczne" kosmetyki i środki czystości. Teraz ma 14 delikatesów. W przyszłym roku sieć powiększy się o 7-10 sklepów. Tegoroczne obroty Organic mają sięgnąć 10 mln zł obrotów.