Pierwszym wsparciem pozostaje okolica 2160 pkt. Jej pokonanie będzie dla nas ostrzeżeniem, że tym razem przebieg ruchu wtórnego będzie inny. Tydzień w sferze makroekonomii rozpoczyna się spokojnym poniedziałkiem. Na uwagę zasługuje bowiem jedynie przedpołudniowy wskaźnik Sentix oraz popołudniowe dane o dynamice zamówień w amerykańskim przemyśle. Wtorek będzie już znacznie ciekawszy. Rano poznamy najnowszą dynamikę zamówień w niemieckim przemyśle. Poprzedni odczyt był bardzo dobry i teraz oczekiwana jest korekta wielkości zamówień. Przed południem opublikowana zostanie jeszcze zmiana PKB Eurolandu w IV kw. 2016 roku. Po południu przyjdzie czas na dane o wyniku wymiany handlowej USA z zagranicą.

W środę zakończy się posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej. Nikt nie oczekuje z tej strony jakichkolwiek ruchów. Tu sytuacja wydaje się klarowna. W przeciwieństwie do tego, co dzieje się w USA, gdzie doszło do znacznej zmiany w szacunkach szans na kolejną podwyżkę stóp procentowych.

Obecnie rynek wydaje się niemal pewny, że do takiej podwyżki dojdzie, choć jeszcze dwa tygodnie temu szanse na takie wydarzenie oceniano na nieco ponad 30 proc. Sprawa jest o tyle zagadkowa, że w tym czasie nie pojawiły się praktycznie żadne na tyle istotne z tego punktu widzenia informacje, a wartość dolara wcale nie pali się do zwyżki, co byłoby normalne przy takiej zmianie oczekiwań. To jednak temat na przyszły tydzień. Wracając do środy, warto pamiętać o japońskich danych o PKB w IV kw. 2016 roku i niemieckich danych o produkcji przemysłowej. Tego dnia poznamy również szacunek zmiany liczby etatów w amerykańskim sektorze prywatnym, co nam przypomina o tym, że w piątek wydarzeniem będzie raport o stanie rynku pracy, gdzie kluczowe wydają się obecnie dane o zmianie wynagrodzeń. Środa to również dzień publikacji danych o wydajności pracy w USA oraz zmianie stanu zapasów hurtowników. W czwartek posiedzenie będzie miała Rada Prezesów EBC, poznamy też najnowsze prognozy makroekonomiczne tegoż banku centralnego. Poza tym interesująco zapowiada się publikacja liczby nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w USA. Szczególnie po ostatnim, kolejnym, wieloletnim rekordzie. W piątek oprócz wspominanego raportu z rynku pracy pojawią się dane o wymianie handlowej Niemiec oraz brytyjskiej produkcji przemysłowej.