Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 22.03.2017 07:00 Publikacja: 22.03.2017 07:00
Daniel Kostecki, Analityk Rynków Finansowych
Foto: materiały prasowe
Mowa o tym, że ostatnie lata to perspektywa podwyżek stóp w USA wraz z właściwym działaniem oraz perspektywa tego, że Europejski Bank Centralny, Bank Japonii, Bank Anglii czy Bank Szwajcarii będą albo dalej luzować politykę pieniężną albo co najmniej utrzymywać jej parametry na niezmienionym poziomie.
Obecnie wszystko to ulega zmianie i wieloletnie przyzwyczajenia trzeba będzie zmienić, gdyż do gry zacieśniania polityki monetarnej zaczynają wchodzić EBC oraz Bank Anglii – chociaż ten ostatni się broni przed tym przez Brexit – nawet mimo najwyższej od lat inflacji.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Dzisiejsza sesja przemija głównie pod znakiem danych makroekonomicznych, które spowodowały wyraźniejsze ruchy na głównych indeksach.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Finałowa sesja kwietnia na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie skończyła się mocnymi spadkami najważniejszych indeksów. WIG20 stracił 2,60 procent, gdy indeks szerokiego rynku WIG oddał 2,08 procent.
Środa na GPW przyniosła schłodzenie nastrojów. W centrum uwagi inwestorów były banki, CCC oraz XTB.
Środową sesję WIG20 zakończył 2,6 proc. na minusie. Jego ciężarem okazały się głównie banki oraz walory firmy CCC.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Spadki na GPW nabrały rozpędu. Na dwie godziny przed końcem notowań WIG20 spadał prawie 3 proc.
Indeksy na warszawskiej giełdzie świecą dzisiaj na czerwono. Inwestorzy rozgrywają przede wszystkim wyniki finansowe spółek.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas