Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 24.03.2017 07:00 Publikacja: 24.03.2017 07:00
Foto: GG Parkiet
WIG20 wzrósł o 0,5 proc., do 2235 pkt, mWIG40 o 0,8 proc., do 4807 pkt, a sWIG80 o 0,9 proc., do 16 318 pkt. Wymienione wskaźniki pozostają w układach krótkoterminowych korekt, ale podczas ostatniej sesji zdołały się utrzymać nad ważnymi poziomami wsparć, które powinny chronić przed pogłębieniem przeceny. Mowa o poziomach odpowiednio: 2200 pkt, 4722 pkt (dołek oddzielający szczyty w formacji podwójnego szczytu na wykresie mWIG40) oraz 16 000 pkt.
Wśród sektorów najsilniejsze były paliwowy, farmaceutyczny i chemiczny, a najsłabsze motoryzacyjny, mediów i spożywczy. Warto w tym miejscu zauważyć, że WIG-Ukraina spadał trzecią sesję z rzędu, a jego kurs od początku roku utrzymuje się w konsolidacji przy 640 pkt. Patrząc na czwartkową sesję przez pryzmat spółek, należy pozytywnie wyróżnić Ursusa. Kurs akcji rósł po południu o 34,4 proc., do 3,63 zł, co było reakcją na informację, że producent ciągników podpisał umowę z zambijską firmą Industrial Development Corporation na dostawę ciągników i maszyn rolniczych o wartości 100 mln dol. Na wykresie Ursusa dostrzec można aktywację sygnału kupna wynikającą z formacji spodka.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Dzisiejsza sesja przemija głównie pod znakiem danych makroekonomicznych, które spowodowały wyraźniejsze ruchy na głównych indeksach.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Finałowa sesja kwietnia na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie skończyła się mocnymi spadkami najważniejszych indeksów. WIG20 stracił 2,60 procent, gdy indeks szerokiego rynku WIG oddał 2,08 procent.
Środa na GPW przyniosła schłodzenie nastrojów. W centrum uwagi inwestorów były banki, CCC oraz XTB.
Środową sesję WIG20 zakończył 2,6 proc. na minusie. Jego ciężarem okazały się głównie banki oraz walory firmy CCC.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Spadki na GPW nabrały rozpędu. Na dwie godziny przed końcem notowań WIG20 spadał prawie 3 proc.
Indeksy na warszawskiej giełdzie świecą dzisiaj na czerwono. Inwestorzy rozgrywają przede wszystkim wyniki finansowe spółek.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas