Reklama

Tauron: Największa zielona inwestycja

Tauron kupił projekt farmy wiatrowej o mocy 30 MW. Zlokalizowana w województwie łódzkim farma będzie się składać z 15 turbin wiatrowych. To największa inwestycja grupy w odnawialne źródła energii w tym roku. Tauron nie podaje kwoty transakcji.
Tauron: Największa zielona inwestycja

Foto: Adobestock

Inwestycja polega na przejęciu spółki Wind T1, która prowadzi projekt budowy farmy na terenach gmin Wolbórz i Moszczenica w powiecie piotrkowskim. Pierwsze prace mają się rozpocząć na przełomie marca i kwietnia 2021 r. Zgodnie z planem elektrownia ma zostać oddana do użytku w sierpniu 2022 r.

– Konsekwentnie realizujemy założenia zielonego zwrotu Tauronu, którego istotnym elementem jest zwiększenie mocy wiatrowych. W 2025 r. w turbinach wiatrowych na lądzie chcemy mieć zainstalowanych ponad 1000 MW mocy. Rozwój odnawialnych źródeł energii to priorytet inwestycyjny i rozwojowy grupy – zapewnia Wojciech Ignacok, prezes Tauronu.

Wiosenna promocja -50% na Parkiet.com z NYT!

Wiosenna promocja dotyczy rocznej subskrypcji Parkiet.com w pakiecie z The New York Times.

Kliknij i poznaj warunki

Reklama
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama