Konrad Ogrodowicz

Fed pomaga notowaniom złota

Moment zmiany narracji Fedu jest momentem przełomowym, więc byki powinny przejąć inicjatywę.

Kryzys bankowy sprzyja złotu

W ostatnim tygodniu widać było paniczną wyprzedaż wielu aktywów, w tym przede wszystkim akcji banków, co oczywiście jest w pełni uzasadnione ze względu na problemy sektora finansowego. Tylko niektóre aktywa wyszły z zamieszania obronną ręką, a jednym z nich jest złoto.

Notowania miedzi pod presją

Kontrakty terminowe na miedź notowane na londyńskiej giełdzie metali są pod presją podaży od blisko dwóch miesięcy.

Złoto atrakcyjne po silnej korekcie

W lutym król metali stracił 5,2 proc. w ujęciu dolarowym. Styczniowy wzrost został zanegowany. Cena złota jest blisko tej z początku roku.

Popyt na srebro spadnie

Po udanym 2022 r., w którym zauważalny był deficyt srebra, Silver Institute prognozuje na ten rok również niedobór, ale mniejszy.

Silny dolar szkodzi złotu

Obecna korekta notowań złota nie powinna być głęboka, to znaczy spadki nie powinny przekroczyć 10 proc., licząc od ostatniego szczytu.

Fed nie zawiódł

Ostatnie posiedzenia banku centralnego Stanów Zjednoczonych i Europejskiego Banku Centralnego być może nie zmieniły obrazu sytuacji, ale na pewno dostarczyły zmienności na rynkach.

Nieoczekiwane wzrosty na miedzi

Cena miedzi rośnie piąty tydzień z rzędu, natomiast w trendzie wzrostowy jest już od lipca. Czy zwyżki mogą być kontynuowane?

Gold/silver ratio w odwrocie

Złoto już jest blisko swoich his- torycznych szczytów w okolicy 2060 dolarów za uncję, ponie- waż brakuje tylko 7 proc. Tego samego nie można powiedzieć o srebrze.

Złoto błyszczy na nowo

Styczeń rozpoczął się bardzo dobrze dla goldbugów, czyli potocznie tak określanych entuzjastów inwestowania w złoto.